Jméno:
Heslo:
zapamatovat:
Vengeance of Karma – Ur Askan
Vengeance of Karma – Ur Askan

Švédsko je země crustu zaslíbená. Počítám, že s přehledem vysypeš z rukávu bez dlouhýho přemejšlení kopu kapel z týhle země, který patří mezi špičky žánru v celosvětovym měřítku a pokud si chceš do svýho povědomí zarejt další nášup, neváhej a mrkni na  Vengeance of Karma, který v loňskym roce vypustili do světa svojí debutovou desku „Ur Askan“.

 

I když se kapela dočkala debutního dvanáctipalce teprve na sklonku loňskýho roku kooperaci několika labelů, mezi kterýma je i domácí Phobia Records (na recku asfalt zaslal právě Míra z Phobie), její kořeny najdeš už na sklonku roku 2008. Abych pravdu řek, tak tenhle band mající v sestavě lidi z kapel Myteri, Förgiftad nebo Gränslandet jsem zaregistroval až při promu zmíněný Phobie. Totálně mě minuly nejen dvě demonahrávky a sedmipalec, ale Vengeance of Karma jsem neprávem minul i na výborný kompilaci „Undead - A Tribute To Disrupt“, kde jedou track „Green To Grey“ (no jo mezi šedesáti válcema totální nářezu se to prostě může stát…haha). Jen pro doplnění uvádim, že kapela se účastnila i na dalších kompilačních nahrávkách, dokonce i se švédskýma crust punkerama „Bombangrepp“, na jejichž nejnovější sedmipalec se mrknem v další recce.

 

Nahrávka „Ur Askan“ se dočkala prozatím pouze LP verze (digital si můžeš zakoupit na bandcampu kapely) pod zmíněnýma labelema (pro pořádek: Phobia Records, Ofog Och Motvals, Angry Music, The Mind Is Everything Records, 5FeetUnder Records) a to ve dvou verzích…klasická černota ve čtyřech stovkách kusech a žluto oranžová splatter limitka ve sto kouskách. V polici mam obě a jedinej rozdíl mezi verzema je vlastní barva nosiče čítajícího na ploše osmnácti minutek devět válů. Graficky povedenej obal nádherně koresponduje s názvem kapely a limitovaný zpracování desky graficky celek slaďuje ještě o stupýnek vejš. Krom desky najdeš v obalu i vloženou kartu z tvrdšího papíru s kompletní textovou přílohou (ve švédštině); jménama šesti borců, který tohle peklíčko upekli; logem kapely, který na obalu není a nezbytným infem o nahrávce, ze kterýho se dozvíš, že se deska nahrála už v roce 2015. Samo vše s nezbytnou dávkou DIY.

 

VoK

 

Ale teď k tomu hlavnímu a to uvedenejm osmnácti minutám rozsekanejch na devět hardcorovejch disbeatovek nepostrádající nejen potřebnou údernost, ale i dostatečnou melodičnost. Tohle dostaneš v podání třech vokálů, dvou kytar, basovky a bicí mašinerie v podání šesti borců, který nevzali nástroje do ruky včera, takže po kompoziční i technický stránce se jednoznačně jedná o zatraceně vydařenou věc. Zvuková čitelnost je i s ohledem na DIY pořízení záznamu na solidní úrovni, takže si ve vyhrávkovejch partech vychutnáš i břinknutí o činel. I když se nahrávka s uštěkanýma a jedovatýma vokálama (vokální stránka věci je TOP) žene na devadesáti procentech stopáže zběsile v před, band dokáže i citlivě zpomalit a nabídnout oživující pomalejší vsuvku/vyhrávku/těžkou rifovačku. První půlka desky tě nakrmí ostrostí v ideálním poměru s kurevskou chytlavostí „Brända Pengar För Frusna Intellekt“ či „Skeppet“, druhá půlka už víceméně drtí a melodiku používá spíše jako podpůrnej prvek, samo se nezapomíná na trošku nutný disharmonie pro dostatečnou šťávu a že je to zatraceně šťavnatý. Melodickou kytarovou chytlavostí vyšperkovaný tracky jsou oproti drtičkám samozřejmě delší, jelikož náklepy třebas „Skicka Vidare Problemet“ či „Din Hunger, Din Törst“ (nečekej ovšem bezduchou rubanici, ale vskutku precizně vystavěný válce) šestice hudebníků zbytečně neprotahuje, tudíž tady dostává nuda těžce na prdel. Nějaký intra nebo jinou vatu nečekej (teda krom jednoho náznaku), takže dostaneš plnohodnotných osmnáct minut muziky (ostatně porce muziky třeba jako i grindový kapely s intrama na stopáži leckdy i půl hodinky).

 

VoK

 

Celá nahrávka v podstatě tvoří chutnej mix hardcoru těžící z potenciálu dvou kytar, crustu s nezaměnitelnou hrou na bicí, oktana a tahem na branku i metaličnosti. Krásnym příkladem za všechny je titulní věc „Ur Askan“, kterou najdeš na desce až v poslední stopě. S ohledem na vymazlenost desky do posledního deatilu se čekání na debut vyplatilo. Jako za mě jednoznačně spokojenost a doporučení. Devět bombic za devět bodů! PS: rozvinutí všech chutí uvedenejch žánrů nedostaneš ihned na první poslech.

 

9/10

Grinch


Interpret: Vengeance of Karma

Název titulu: Ur Askan

Rok vydání: 2016

Vydavatel: Phobia Records, Ofog Och Motvals, Angry Music, The Mind Is Everything Records, 5FeetUnder Records

Formát nosiče: LP

Hrací doba: 18:00

Počet skladeb: 9

Země původu: Švédsko

Web:   vengeanceofkarma.bandcamp.com/, facebook.com/vengeanceofkarma

vložil: Grinch | 29.7 2017 | komentářů: 0 | zobrazeno: 706x
Tisk
Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Tento článek se zatím nikomu nelíbí

Pro hodnocení se musíte přihlásit.
Zobrazit odkazy ke sdílení
Krátký odkaz:


Celý odkaz:


html odkaz: