Pokud se také zajímáte o rostliny anebo něco podobného, tak jistě budete také znát rostliny primule. Možná toho neznáte pod tímto odborným názvu, ale také se to jinak jmenuje takové prvosenky. Já si myslím, že primule a nebo zvonečky, jak jim také někdo říká, tak jsou velice dekorativní květiny. Rostou brzy na jaře a já si myslím, že to jsou jedny z těch prvních kytiček, které vám po zimě na záhonku vykouknou. Já je mám doma také a to opravdu v mnoha barevných kombinacích. Líbí se mi, třeba když si pořídím opravdu veliký květináč, kam dám třeba sedm těchto sazeniček primulí, když je každá v jiné barvě.

Žluté primule.

Také jsem kdysi dělala různé dekorace na hřbitov, kdy jsem právě do tohoto velkého květináče dala několik primulí a potom jsem to zanesla svému dědečkovi na hřbitov. Všichni mi to chválili. Jenomže potom, jaké bylo moje zklamání, když asi za čtyři a nebo za pět dní někdo tuto krásnou dekoraci z hrobu ukradnul. Opravdu hodně mě to naštvalo, protože přesně před třemi lety takhle někdo z hrobu prababičky ukradl krásný věnec z růží, který byl ještě zapíchnutý v zemi. Bylo to opravdu dekorativní a originální, takže se to někomu líbilo a chtěl si to vzít. Mrzí mě to. Ale co s tím naděláme, zloději vždycky jsou a také budou. Pokud ale mám zmírnit toto téma a stále se věnovat rostlinám, tak vám také mohu doporučit primule, protože jsou to opravdu nenáročné květiny, které vám také dlouho vydrží.

Barevné primule.

Mě například jedna primule kvete i na pětkrát během roku. Samozřejmě, že na webu seženete také sušené primule a nebo umělé primule, které se vám budou hodit také na dekorace umělých květin. Pokud také toužíte po tom, že si uděláte věnec z umělých primulí, tak samozřejmě to není problém, protože mnoho lidí má tyto květiny opravdu hodně oblíbené i v zimě. Tyto květiny se velice těžko shání. Proto jsem ráda, že existují také umělé primule a nebo dokonce i sušené, ale sušené nejsou tak moc dekorativní, jako například živé nebo umělé primule Lepaso.cz.