Jméno:
Heslo:
zapamatovat:
NOT! – Není kam jít
NOT! – Není kam jít

Co to vidí oko mé modravé, kluci z teplákovickýho Božího prstu vydali u Cecka ke svým dvaceti letům nový cédéčko! Pokud fandíš extrémnímu hardcoru s jistou dávkou angažovanosti, black metalovym ocáskem a potřebnym nadhledem, pojď se na nahrávku „Není kam jít“ mrknout podrobnějš.

 

Představovat ti NOŤáky asi nebude nutný, ovšem s ohledem na fakt, že cédko „Není kam jít“ je první oficiální fulko kapely v její dvacetiletý historii, tak si recka malý shrnutí přeci jen zaslouží. Takže start v roce 1996, následný peripetie se sestavou, vykradení zkušebny, nahrávání dema v roce 1999 bez basáka, protože prostě nepřišel…tohle kapelu provázelo v její první dekádě, kdy vznikly splity s domácíma taktéž extrémníma hardcore spolkama Sheeva Yoga, Rabies, FSFI a japonskýma Unlea$h. Druhá dekáda kapely od roku 2006 už je ve znamení ustálený sestavy (až na střídání dvou a tří kytar), nahrávek s domácíma BOB, Požadovanym stavem mysli a hlavně kompilačkou „15 let přes mrtvoly“, kde je v sedmasedmdesáti stopách dosavadní tvorba včetně demo nahrávek, který šly v první dekádě bandu rovnou do šuplete a tracků z kompilaček i osm novejch fláků. Tuhle bilanci, kdy si polovinu vypsanejch nahrávek vypustila kapela samonákladem, bych zakončil právě novou deskou, která vyšla na převážně punkovym domácim labelu Cecek Records, což ostatně není od věci, jelikož hudební směr kapely se po těch dvacet let vývoje vlastně kolem punku motá stále…ostatně jak kapela sama uvádí: „Tvorba je ovlivněná dobou, ve které vznikaly různé nahrávky a stylově se pohybuje od grindcoreových, metalových začátků, přes hardcore, crust, trash, hardcorepunk....ustáleně tomu všemu bordelu říkáme extreme hardcore“.

 

not

 

Jelikož doma vlastnim dobrou polovinu diskografie týhle kapelky a jejich grafický zpracování nahrávek mi je sympatiký, tak ani teda nebudu remcat. Není to zbytečně přesraný, ani odfláknutý, v bookletu dostaneš kompletní textovou přílohu a fotku tohoto pěti až šesti člennýho komanda. Abych jen nechválil, tak mi v bookletu stříbrnýho kotoučku chybí sestava hudebníků na nahrávce se podílejících a další základní info o nahrávání…třebas studio, jelikož zvuk mi šmakuje a věřim, že bude i tobě, tak by si tohle booklet i přes nabytí po okraj textovou přílohou, přeci jen zasloužil.

 

Jak jsem už uved, zvuk je fajnej, takže si třináct stop upečenejch v nahrávacim studiu v teplickym Božim prstu od léta 2015 do podzimu 2016 zaručeně vychutnáš. Deska se nahrávala v šesti lidech, tzn. na tři kytary, což není úplně obvyklý, stejně jako čtyři řevy, který dostaneš v podobách od jedovatýho screamu přes jistý formy přednesu až po growl. Zpěvy jsou místama dost čitelný. Tam kde ne, pomůže booklet. Textovou náplní stojí nejen na angažovanosti ale i na notný dávce nadhledu a hravosti, ostatně jako rovina instrumentální. Kapela se nebojí přitlačit na pilu v duchu proklamovanýho extreme hardcore nebo jakýhosi „zblackmetalovění“, který mě praštilo do uší poprvé při jejich koncertu s francouzsko-tuniskou Kaliyugou (cca dva roky zpátky) a zároveň dovede sundat citlivě nohu z plynu a pěkně daný průměrně dvouminutový zářezy oživit. Společně s textama, který tě donutí přemejšlet (třeba titulní Anděl zkázy nebo  Degenerace), ale zároveň ti řada z nich vykouzlí úsměch tváři (třeba Svědek Jehovův nebo Tak pojď) je necelá půlhodinová hudební náplň neskutečně chytlavá a celkově pestrá. Neskutečná pecka je třináctej (bonusovej na přebale ani v bookletu neuvedenej) track inspirovanej českym bijákem „Kouř“ s podtitulem „Muzikál totalitního věku“…prostě Arnoštěk, Božák a NOT! jsou boží!

 

Pokud tohle cédko vložíš do přehrávače, jen tak ho nevytáhneš. Při psaní týhle recky jsem ho poslouchal několikrát denně průběhu tří dnů a rozhodně neomrzelo…ba naopak stále mile překvapuje...proto se nebojim sáhnout na hranici devítí bodů a na rovinu ti říkám, že až bude hořet v Teplicích kostel, tak o ničem nevíš, je ti to jasný?!

 

PS: nesporný instrumentální i kabaretní kvality bandu můžeš posoudit na letošním OEF. Kluci z Teplákova budou sypat v sobotu od půl jedenáctý.

 

9/10

Grinch

 

Interpret: NOT!

Název titulu: Není kam jít

Rok vydání: 2016

Vydavatel: Cecek Records

Formát nosiče: CD

Hrací doba: 28:14

Počet skladeb: 13

Země původu: ČR (Teplákovice)

Web: facebook.com/notteplice/

vložil: Grinch | 13.6 2017 | komentářů: 0 | zobrazeno: 916x
Tisk
Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Tento článek se zatím nikomu nelíbí

Pro hodnocení se musíte přihlásit.
Zobrazit odkazy ke sdílení
Krátký odkaz:


Celý odkaz:


html odkaz: