Tubera.cz - Novinky: 3-way patho review: Dicephalus & Septic Autopsy & Insepsy
Jméno:
Heslo:
zapamatovat:
3-way patho review: Dicephalus & Septic Autopsy & Insepsy
3-way patho review: Dicephalus & Septic Autopsy & Insepsy

Mám ve zvyku občas spojit více recenzí do jednoho článku, díky nějakému pojítku mezi nahrávkami v nich popisovaných. Nejinak tomu bude i tentokrát, kdy jsem k sobě přišil mukózní tkáně hned tři recenzí. Proč? S vysvětlením začnu trošku ze široka. Gore grind z Brazílie, toť bezpochyby fenomén. A to díky tomu, že se většina kapel s muzikou nebo zvukem (případně s obojím) moc nepáře a bordelózní výsledky pouze pro otrlé tomu potom taky odpovídají. Ale i v Brazílii vznikly a stále vznikají kapely, které jsou bezesporu kvalitní a některých se postupem času staly kulty, které dokázali ovlivnit početné zástupy dalších band. Za všechny jmenujme třeba Gore, Neuro-Visceral Exumation nebo Lymphatic Phlegm. A právě králové patologického gore drcení André a Rodrigo a patho grind jako takový jsou oním společným prvkem, které pojí tyto tři recenze. Navíc dvě bandy jsou rovnou taky z Brazílie a ta třetí je pak geograficky docela blízko, jen portugalštinu musíme vyměnit za španělštinu a posuneme se dál na sever, do Mexika. Což snad nevadí, zvlášť když u mexických gore kapel platí snad dvojnásob to, co jsem napsal o těch brazilských. Ale dost keců - 3way patho review Dicephalus, Septic Autopsy a Insepsy:

 

Dicephalus – Pathological Atrocities in Clandestine Hospitals

 

Pro mě donedávna absolutně neznáma záležitost podle informací z netu funguje od roku 2002, letos vyšlé album Pathological Atrocities in Clandestine Hospitals je však první nahrávkou tohoto běsnění jediného šílence, tvořícího pod přezdívkou Marcosplatter.

 

Už logo kapely a pohled do útrob pitvaného těla na bookletu dávají tušit, co že máme od této nahrávky očekávat. No jasně, pachem patologie načichlý gore grind, ze kterého jsou klasikové žánru Lyphatic Phlegm jasně slyšet. Aby se však bezhlavě nekopírovalo, přidal Marcosplatter do své tvorby nemálo death metalových elementů, takže některé rify i celé pasáže jsou hodně cítit death metalem a celému materiálu daly mnohem hustší konzistenci. Jednotlivé tracky mají na patho gore i relativně dlouhou hrací dobu (od jedné až do pěti a půl minuty, na skoro dvacet pět minut stopáže CD připadlo pouhých 7 skladeb) a nutno říct, že ani ty delší, pomaleji se sunoucí songy po určité době nenudí, ba naopak – variabilní nápady celou dobu řežou a krájí naprosto nelidským způsobem.

 

Co si bezpochyby zaslouží pochvalu, je zvuk. Žádná beztvará rozplizlost, ale pořádná valící se stěna agresivních kytar, parádně znetvořené baskytary a dusajícího automatu, u kterého je sice poznat, že to není bubeník z masa a krve, což ovšem vůbec nevadí (ba naopak). A nad tím vším kralujícího zmutovaného gore voxu.

 

Dvojhlavec je prostě parádní náhul, který mi sedl hned na první poslech a který by neměl minout žádný pitevní nadšenec. Devět prázdných očních důlků exhumovaných nebožtíků!

 

9/10

 

Interpret: Dicephalus

Název titulu: Pathological Atrocities in Clandestine Hospitals

Rok vydání: 2016

Vydavatel: Cemitério Records / Deranged for Leftovers Productions

Formát nosiče: CD

Hrací doba: 23:34

Počet skladeb: 7

Země původu: Brazílie

Web: https://www.facebook.com/dicephalus/?fref=ts

https://cemiteriorecords.bandcamp.com/album/dicephalus-pathological-atrocities-in-clandestine-hospitals-cd


 

Septic Autopsy – Spontaneous Emanation of Rotting Smell Through Necropsy Process

 

Tenhle projekt registruju už nějaký ten pátek, kdy vyšlo 4 way CD-r Streptococcus Pyogenes, Splattered Orifice, Inopexia a právě Septic Autopsy. Takže už jsem tak nějak věděl, co že mám od novinkového alba Spontaneous Emanation of Rotting Smell Through Necropsy Process očekávat. Proč jsem byl nakonec přeci jen trošku překvapený, se dozvíte v následujících řádcích.

 

Nejprve by asi bylo dobře napsat, kdo že za Septic Autopsy stojí. No přeci nikdo jiný, než neúnavný mexický magor Carlos Dávila aka Shitter, který stojí za tisícem a jedním projektem od gore grindu, přes cyber gore, až po sewage noise bordely. (Možná si někteří pamětníci vzpomenou, že jsem jeho tvorbě kdysi věnoval dvě další trojrecenze, čtěte tady a tady.) V Septic Autopsy pak dal Shitter průchod své lásce k výše zmíněným Lymphatic Phlegm. A to tím, že vytvořil de facto identickou kopii brazilského dua. Kopii, která v podstatě nepřináší vůbec nic svého, ale která je tak dotažená k dokonalosti a zní tak zabijácky, že ten nedostatek originality roztrhá během milisekundy na krvavé cáry. On se ani Shitter tím, že chtěl stvořit lymfatického dvojníka, nijak netají. Od prvního hrábnutí do strun v introdukci From the Cold Morgue Walls se prostě připravte na muziku ala LP, zvuk kytar ala LP a zefektované vokály ala LP.

 

Oproti minulým nahrávkám pak novinkové album disponuje skutečně namakaným a padnoucím zvukem, který Shitterovo snažení zvedá o třídu výš. Stejně tak jako podařené intro, minutový smyčcový předěl Methods in Pathology, nebo sice nikterak nezvyklý, ale vkusně zpracovaný obal (jsem moc rád, že si s ním dal Carlos takovou práci a stejně jako Lymphatic Phlegm nenacpal na obal jen nějakou fotku z pitevny). Tohle všechno totiž u mě změnilo náhled na Septic Autopsy z „jo, to je ta druhořadá kopírka Lymfatiků“ na perfektně odvedený a naprosto vražedný kus gore, ležícího na sraženou krví zalitém pitevním stole. Fans LP budou určitě neskonale spokojeni a těm ostatním asi Spontaneous Emanation… nic neřekne. Mě oslovilo takřka okamžitě!

 

9/10

 

Interpret: Septic Autopsy

Název titulu: Spontaneous Emanation of Rotting Smell Through Necropsy Process

Rok vydání: 2016

Vydavatel: Lymphatic Sexual Orgy Records

Formát nosiče: CD

Hrací doba: 31:15

Počet skladeb: 22

Země původu: Mexiko

Web: https://www.facebook.com/SepticAutopsy/?fref=ts

 

Insepsy – Diagnostic and Statistical Manual of Mental Dis-orders

 

Tahle kapela do trojrecenzního plánu sice trochu nezapadá, jednak tím, že se nejedná o one-man projekt, ale regulérní band a pak taky tím, že je nejméně infikovaná virem Lymphatic Phlegm a do její tvorby promlouvali spíše jiní klasikové gore žánru. Ale vzhledem k tomu, že se s ní vracíme do Brazílie a že se konceptem taky jedná o patho grind – napoví už logo kapely, ve kterém se to ježí skalpely - myslím, že tu má své opodstatněné místo.

 

Kapelu v současné tvoří dva členové – vokalista Abraao (který se na CD zhostil ještě baskytary)a David, který má na starosti kytarové party. Na recenzovaném albu se pak podílel ještě třetí člen Hugo, který nabouchal veškeré bicí. Diagnostic and Statistical Manual.. je pak prvním full albem, před tím má kapela v diskografii jeden 4 way a splitko s další brazilskou formací Triturador.

 

No a teď už pojďme na muziku. Jak jsem psal, u Insepsy se moc velkého ovlivnění Lyphatic Phlegm nedočkáme. Dovolím si tvrdit, že je inspirovala spíše evropská grind a gore grind škola, v jejich goru slyším ovlivnění třeba takovými General Surgery, Regurgitate, starými Dead Infection nebo třeba Pulmonary Fibrosis. Takže je to čistá grind řezničina, čemuž odpovídá i délka skladeb – v průměru minuta a půl, takže se jich na dvacetiminutové album naskládalo hnedle dvanáct. Jinak u Insepsy se dočkáme nejen (trošku monotónního, ale krásně agresivního) pitch-shifted vokálu, ale i čistého grind coreového řevu, který materiál docela obohacuje a v pasážích, kde je použitý, sedí jako prdel na hrnci.

 

Stejně jako u předešlých band musím pochválit zvuk. Žádná pralesní chaotická změť čehosi, ale jasný, krásně čitelný a zároveň i dostatečně kanální sound, který je radost poslouchat. (Takže ať si některé jiné brazilské, mexické a já nevím, které ještě kapely nechají své nejapné výmluvy, jaký že je problém udělat v těchto zemích kvalitní zvuk.)I obal se povedl, opět se nemusíte obávat žádné debilní foto seance z piteven a tím pádem již stokrát viděných obrázků stažených z internetu. Zkrátka profesionálně odvedená řezničina a masakr v každém ohledu, kterému nemám co vytknout.

 

8,5/10

 

Interpret: Insepsy

Název titulu: Diagnostic and Statistical Manual of Mental Dis-orders

Rok vydání: 2016

Vydavatel: Cemitério Records / Zuada Records / Disturbed Mind Records / Jazigo Distro /  Old Grindered Days Recs / Camarão Grind Records / Deranged for Leftovers Productions

Formát nosiče: CD

Hrací doba: 19:22

Počet skladeb: 12

Země původu: Brazílie

Web: https://www.facebook.com/Insepsy-185990544857986/?fref=ts

https://cemiteriorecords.bandcamp.com/album/insepsy-diagnostic-and-statistical-manual-of-mental-dis-orders-cd

 

Haboš

vložil: Habosh | 19.11 2016 | komentářů: 0 | zobrazeno: 1336x
Tisk
Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Tento článek se zatím nikomu nelíbí

Pro hodnocení se musíte přihlásit.
Zobrazit odkazy ke sdílení
Krátký odkaz:


Celý odkaz:


html odkaz: