Tubera.cz - Novinky: 16.12.2017 – NTEY DF Winter Edition 2017
Jméno:
Heslo:
zapamatovat:
16.12.2017 – NTEY DF Winter Edition 2017
16.12.2017 – NTEY DF Winter Edition 2017

Jak už jsem psal někde v nějaký upoutávce, tradiční Vánoční masakr v režii Vládi Prokoše nakynul do větších rozměrů a pod novym názvem NTEY DF Winter Edition 2017,jehož původ v hledej v květnovym Nice to Eat You Deathfestu, nabídl devět kapel žánrově v rozmezí od thrash deathu po smrdutý goregrind.

 

Akce, který se společně s lidma kolem kapel účastnilo více než dvě stě hlav, se odehrávala opět v v Besedě v Bělé u Děčína a s ohledem na natřískanej line-up se drtilo už od odpoledních hodin. Ono to navýšení bylo fajn, ovšem krom více hudebních zážitků, to sebou přineslo i některá úskalí, ale o tom později.

 

Tenhle předvánoční večírek odpálil téměř na čas Jiří Černý se svým one man goregrind projektem VAGINAL DIARRHOEA. I když se na poměrně vysokém a velkém pódiu ocitnul sám jen s kytarou a mikrákem, ustál to s přehledem a nakulil do příjemně se zaplňujícího sálu pořádnou porci gore, kterou můžeš znát z nahrávek „Well Fuck Me Dead“ (Coyote Records 2009) nebo „Rotting Paradise“ (Bizarre Leprous Production 2016). Jelikož to tenhle maník valí už dvanáct let, můžeš jeho zvrácenou hudební tvorbu slyšet i na nejnovějším splitu se spřízněnými děčíňáky Bloody Diarrhoea „Systematic Assplit“ (taktéž Bizarre Leprous Production), kde najdeš hodně ranej matroš z roku 2007.  Pořádně ostrej rozjezd s nekompromisním automatem, basovkou ze záznamu a vokálem z vod nejkanálnějších.

 

Vaginal Diarrhoea

 

Na druhej band jsem byl docela zvědavej, protože když se daj dohromady struny z Disfigured Corpse a Total Death s bicíma ze Spams v doprovodu ženskýho zpěvu vyleze z toho rozhodně něco zajímavýho. FELISHA pro mě zajímavá rozhodně je. Přes počáteční zklamání, že mi uniknul personální kotrmelec na vokálu, jsem se ryhle přenesl a pak už si jen užíval poměrně chytlavej grindovej rock n roll…prostě jako z CD „Homo Latex Latexus“, který vyšlo léta páně 2015 přílohou v Drápku. Černý hadry, černý brejle, inspirace jistýma rakušákama a hromada hudební perverze… If Your Age Is On The Clock, Your Are Right For My Cock…ne nadarmo se na CD mihnul i mistr Chymus. Pokud bys měl zájem prozkoumat zákoutí tohohle hudebního tělesa do detailu, jen upřesňuju, že krom EP „Latexxx „ obsahující pár tracků ze zmíněný desky existuje ještě promo CD „She's Too Young For Summer Night“ z roku 2004 natlučení v jiný sestavě v době kdy byla kapela pouze studiovou záležitostí. Za koncert palec hore!

 

Felisha

 

Sex, latex, perverse a fetiše připravily vynikající živnou půdu pro dnešní druhou goregrindovou jízdu v podání Hlubokého hrdla. DEEP THROAT v čele s redakčním kolegou Habošem, kterej leč se maskuje sadomasochistickou kuklou je podle nastříhlého spodního prádla na místě zadních partií svého obnaženého těla prostě nezaměnitelný. I když borci aktuálně nijak extra nekoncertovali, rozjeli parádní šou s hosty v podobě Jirky Černého z Vaginal Diarrhoea a Míry ze Smashing Dumplings. Ve zběsilých tanečních partech protekla nejen spousta autorského semene, ale na řadu přišli i coverky. Vystoupení jako celek bylo zatraceně chytlavý, takže člověk přešel i nějakej ten hudební renonc (na kterej kdyby Haboš neupozornil, by asi nikdo nepřišel). PS: CD „Until It Stops...“ je sice fajn, ale od jeho vydání pod Nice to Eat You Records uplynulo už pět let, takže by to chtělo nějakej novej matroš, protože i ta nejsemenější žvýkačka se časem vyžvejká.  

 

Deep Throat

 

Knedlici dle očekávání křtili a nekřtil nikdo jinej, než zmíněnej Haboš z Deep Throatu a to rovnou lubrikantem. Křtilo se samo nový, v pořadí kapely druhý full album „Side Effects“. Vydavatelskou štafetu v diskografii kapely převzal od ruskejch Coyote Records (full debut „Gastrogrind“ 2011) sám pořadatel tohohle večírku ve spolupráci s německýma Rotten Roll Rex. Jo, když jsme už u těch nahrávek, nesmíme opomenout sedmipalcový split s taliánama Spermblooshit s názvem „Spermish Dumplings“ a fakt, že ještě jeden splitec visí ve vzduchu. Na novou desku očekávej na Tubeře recku (samo až se k ní prokoušu). Koncert knedlíků ovšem opět neměl ten správnej zvuk, jelikož s touhle kapelkou šel zvuk až do konce dnešní devíti kapelový plejády (poslední avizovaní Brutal Sphincter nedorazili) pěkně z kopce, což byla škoda jako hrom. K výkonu kapely samotný není výhrad…tyhle lidi to baví a navíc to dělaj dobře, takže na výsledku je to prostě znát.

 

Smashing Dumplings

 

Červený Kostelec, MetalGate Czech Death Fest, parádní revival Sepultury…to jsou čeští death metaloví nezmaři TORTHARRY. Na tuhle kapelku existují dva názory/pohledy. Buďto odsouzení se slovy tupej agro metal a nebo prostě maximální spokojenost. Já osobně jsem zastáncem toho druhýho, takže jsem si jejich koncert (letos už druhej) opět užil. Kapelka loni oslavila 25 let existence a k tomuhle výročí vyšel u MetalGatu set deseti CD obsahující všech osm řadovek a na dalších dvou diskách všechny čtyři dema. Ti zasvěcenější maj jistě doma i reedičku vyšlou v Drápku obsahující první album z roku 1994 a demíčko z roku předchozího. No a co je hlavní, že se v lednu dočkáme devátýho full „Sinister Species“, který vznikalo pod taktovkou Dana Frimla, kterej vyběhl na pódium se svou kapelou Mean Messiah ihned po death metalový smršti Tortharry. Jinak kapelka opět nezklamala s parádním merchem a distrem.

 

Tortharry

 

Když jsme u těch dister, tak krom pořádajícího labelu Nice To Eat You Records byly k dostaní CD, LP, a hadry i od Bizarre Leprous Production a nějakej ten merch od většiny vystupujícíh kapel. Nabídka naprosto parádní a v dojmu z akce vyvažující pokaženej zvuk. Ovšem s ohledem na časový rozpětí tohohle večírku by rozhodně bodlo příště nějaký jídlo. Samo si neodpustim poznámku, že hákáče na podobný akce nepatří, ovšem asi je jiná doba, no.

 

Mean Messiah

 

Pro mě poměrně příjemný překvapení představoval set  MEAN MESSIAH. Kapelku jsem kdysi živě viděl, ale moje dojmy přebyla řada jinejch koncertů jinejch kapel. Pak jsem registroval nějaký nahrávky (DIY počin „Hell“ z roku 2013 a předloňský EP „Mean Messiah ‎– Let Us Pray“ spáchaný taky vlastníma silama ve vlastnim studiu The Barn) a víceméně pro byly MM jen další kapelou v českym rybníku. Po viděnym koncíku, kterej dehonestoval zvuk, jsem si poslech loňský EP a i když jsem se nemohl zbavit v titulce vlivu Fear Factory, epko jsem si vychutnal…poutavej moderní industriálně střiženej thrash se zvukem jak fík. Navíc debut „Hell“ se letos dočkal znovuvydání, tentokráte pod ofiko labelem, s vylepšenou grafikou a nějakym tim bonusem…vše najdeš k poslechu na bandcampu. Jako rozhodně doporučuju.

 

Fleshless

 

Cokoliv napíšu o FLESHLESS je nošením dříví do lesa, všichni jsme je milionkrát viděli a nikdy to nebyl mizernej koncert. Na Tubeře toho bylo o kapele napsáno požehnaně, takže nezbývá než se těšit na novou fošnu, která spatří světlo světa pod Rotten Roll Rex cca za půl roku.

 

Epicardiectomy

 

Pražští EPICARDIOCTOMY nebyly nikdy můj šálek kávy a ani přes do fans hutně natlačenej koncert s nepopiratelnýma hráčskýma kvalitama mě to prostě opět nevzalo. Brutální sláma s dvouma fullkama na kontě a spoustou fanoušků ovšem dle očekávání splnila pro většinu návštěvníků pozici jednoho z headlinerů. Pravým opakem byl pro mě set ruských hostů KATALEPSY, který mi na větších akcí vždy poněkud zanikli. O to víc jsem byl nadšenej z naprosto bravurního energickýho koncertu, kterej jsme bohužel z důvodu odjezdu nesčíhli do konce. Možná si řikáš, tvl, o hlavních kapelách pouze strohá zmínka? Jo, je to tak, protože co chceš psát o spolcích, který většina lidí zná, má je naposlouchaný a vlastní jejich desky.

 

Katalepsy

 

Ve výsledku i přes uvedený nedostatky v jídle a zvuku nelze NTEY DF Winter Edition 2017 hodnotit rozhodně záporně a to nejen z důvodu převažujících technicko-muzikantských kladů, ale i dalšího parádního setkání s řadou kamarádů napříč čechistánem. Vláďo za mě rozhodně palec nahoru a na příštím ročníku se rozhodně opět uvidíme.

 

Hrubek se nelekejte, na čárky nehleďte a pár obrázku najdete tradičně v odkazu.

 

Grinch

vložil: Grinch | 29.12 2017 | komentářů: 0 | zobrazeno: 642x
Tisk
Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Tento článek se zatím nikomu nelíbí

Pro hodnocení se musíte přihlásit.
Zobrazit odkazy ke sdílení
Krátký odkaz:


Celý odkaz:


html odkaz: