Jméno:
Heslo:
zapamatovat:
01.09.2017 – Bizarro Masacra Violento Tortura Festa XIV.
01.09.2017 – Bizarro Masacra Violento Tortura Festa XIV.

Marně pátrám v paměti, kdy jsem byl poprvé na Píplově Bizarru. No, vybavuju si šestý pokračování tohohle grindovýho večírku v libereckym klubu Had a už tehdy jsem byl z akcí pod touhle hlavičkou fakt spokojenej.

 

Letošní poslední prázdninovej víkend hostil další Bizarro již tradičně libereckej Pivní bar Azyl. I přes vypadnutí slovenskejch ranařů Jakubysko (zrušili tour a proslýchá se, že to prej zabalili úplně…uvidíme, co je na tom pravdy…ovšem rozhodně je to škoda, jelikož jejich „násilnickej“ grind měl zejména na splitu s krajanama Paskuda šťávu jak hrom a navíc to dodnes tlačili/tlačí v původní sestavě třech nezmarů a to od roku 2003), obsahoval line-up dostatek kvalitní muziky, která s kvalitnim zvukem a supportem ze strany fans, který se sešli v obstojnym počtu, rozpohyboval řadu šílenců před pódiem…některý i k pekelnýmu fish dancu…haha.

 

Nakonec i po vypadnutí trojslítku Jakubysko, zbyly v line-upu ještě další čtyři trojlístky, který krom počtu členů v sestavě a československejch kořenům měli i další společnou a pro dnešní večer nejpodstatnější věc a to pořádnou porci grindu ve svý tvorbě.

 

Bowel Fuck

 

Pražský komando BOWEL FUCK, který nastoupilo pro tenhle večer jako první, asi není potřeba nějak extra představovat. Tři maníci s kopou zkušeností z dalších kapel od svýho debutu v roce 2012 a víceméně i splitu s Бут z roku 2014 přišli s poměrně velkou změnou. Upustili od chorobných vokálů a ostatních gore šíleností a vrhli se se svojí novou deskou „Fragments“ na čistokrevnej grindcore, kterym kurevsky nakopávaj prdel. Na pódium sice vyběhli ve svý tříčlenný sestavě, ovšem John se bez basovky ujal mikráku a Pavel „pouze“ drtil šest strun. Jako musim uznat, že tuhle bombici nechat hrát na klubovce jako první, byl celkem odvážněj tah…ale ve výsledku se vyplatil, jelikož tahle drtička čapla na sále snad každýho…ostatně stejně jako novinkový album „Fragments“, na který čekej recku.

 

Hibakusha

 

K mýmu překvapení nastoupila ve třech i crust-grindová HIBAKUSHA z Orlový. Tenhle band mě vzal hned první ofiko nahrávkou „Little Boy, 8:15“, kterou jsem v době jejího vzniku dostal od kámoše. Naposled jsem je měl možnost vidět na OEF 2013, kde ještě hráli na dvě kytary po nucený pauze, kdy jim bubeník odjel do zahraničí a hlavně po fůzi s Tupak Amaru, který k dnešnímu dni tvořej dvě třetiny nový tváře Hibakushy propagovali poslední dlouhohrající desku „Pandora“. Z Hibakushy zůstal z původní sestavy (založeno 1996) pouze bubeník a hlasy i struny jsou relativně nově příchozí. Ovšem s ohledem nejen na blízkou hudební tvorbu obou těles, ale i společnou angažovanost, kapela šlape jak hodinky a i když s příchodem hardcore-punovejch hudebníků dostala kapela čitelnější tvář, pořád se jedná o chytlavej kvapík s občasnym disharmonickym ocáskem dodávajícím muzice punc undergroundový špíny. Ne jinak tomu bylo tentokráte i v Liberci.

 

Abortion

 

O pomyslný první místo v mym osobnim žebříčku svedli s pražskýma Bowel Fuck „boj“ slovenští mince grinding nezmaři ABORTION, kteří už to ve třech táhnou poměrně dost dlouho…od roku 1989…vyměnili pouze post bubeníka (i dvakrát kytaristu v začátcích tvorby, pokud půjdem do detailů) a aktuálně teda přibírají do sestavy druhou kytaru. Jak s druhou kytarou naloží, se necháme překvapit, ostatně stejně jako se necháme překvapit jejich dalším LP „All You Need Is hate“…navíc ve vzduchu visí i novej sedmipalec. Tonda se svýma kupánama rozjel tradiční tancovačku plnou parádních klepanic, nezapomněl přihodit nějakej ten fórek, na kterej mu nahrávala jedna slečna z publika a samo si neodpustil nějakou tu poznámku o odklonu UG kapel do mainstreamovějších vod, což mě osobně taky u některejch bandů mrzí. Co víc napsat…TOPinka večera!

 

Top Sekret

 

Poslední dnešní partičkou byly pro mě doposud známí pouze názvem goregrindeři z Novýho Jičína TOP SEKRET. Kapela mě po vyslechnutých názorech na jejich tvorbu příjemně překvapila, ovšem jejich i pódiově vkusně doladěnej gore je vskutku jen pro fanoušky žánru. Nemocniční pláště, masky…kytara, basa, bicí a hlubokej growl bez harmonizéru produkovaly líbivý tanečky i masivní hlukovou hradbu. Mezi jednotlivýma válcema samo došlo i na nějaký prasárny o dildech a prdelkách…ostatně jak je v žánru zvykem. Bohužel se kapela nesetkala s příliš velkým ohlasem kurevsky prořídlýho publika, což se na jejich setu podepsalo. Sám můžeš jejich tvorbu posoudit na dvou nahrávkách, který stihli od vzniku kapely (rok 2007) vyprodukovat.

 

Palec nahoru Píplovi za organizaci včetně jídla…pár fotek možno shlédnout ZDE.

 

Grinch

vložil: Grinch | 4.9 2017 | komentářů: 0 | zobrazeno: 616x
Tisk
Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Tento článek se zatím nikomu nelíbí

Pro hodnocení se musíte přihlásit.
Zobrazit odkazy ke sdílení
Krátký odkaz:


Celý odkaz:


html odkaz: