Pokud hledáte způsoby jak přilepšit do svého napjatého rodného rozpočtu, asi už vás napadlo leccos. Dobrou zprávou je, pokud alespoň jeden z vás pracuje v Německu. V takovém případě byste totiž mohli mít nárok na obdobu českého přídavku na dítě. Rozhodně nejde o zanedbatelnou částku, naopak je to cifra, která může vašemu rozpočtu opravdu hodně pomoct. Proto byste si měli ověřit, zda na Kindergeld máte nárok či nikoliv, a pokud zjistíte že nárok máte, měli byste se o jeho získání začít zajímat co nejdříve.

propiska formulář

Obecně se dá říct, že na tuto dávku má nárok každá rodina, z niž alespoň jeden z partnerů pracuje v Německu a odvádí zde daně a pojištění. Nezáleží na tom, kolik hodin měsíčně odpracujete, ale jen na tom, jestli odvádíte daně. Nárok tak můžete mít i v případě zkráceného úvazku. Podmínkou je, abyste měli ve společné domácnosti dítě, které bude žít s vámi po celou dobu. Existuje několik situací, které vám umožňují tuto dávku čerpat. Podrobný výpis najdete na internetu. Chcete si o dávky zažádat ale nevíte jak na to? Není vaše němčina natolik dobrá, abyste zvládli komunikovat s místní úřady a o dávku si požádali sami?

peníze eura

Má to řešení
Pokud sice pracujete v Německu, ale vaše němčina není nijak dobrá, můžete se obrátit na mě. Zabývám se nejen překlady z a do němčiny, ale pomáhám klientům vyřizovat žádosti o německý přídavek na děti. Celá řada lidí totiž neovládá němčinu dostatečně a nedokážou tak vyplnit potřebné formuláře a doložit vše co po nich úřady vyžadují, aby jim mohla být dávka poskytnuta. Těmito žádostmi se zabývám již dlouho a tak vám kromě vyřízení dávky dokážu i poradit, zda na něj máte nárok či nikoliv. Pokud nárok máte, byla by velká škoda si o dávky nezažádat, protože nejde o pár desítek eur měsíčně, ale o stovky eur. A když si to přepočítáte na koruny, vyjde vám opravdu solidní suma.