Chystáte předvánoční úklid a je toho na vás tolik, že nestíháte, přesto nechcete nic odbývat a mít napečené cukroví, nakoupené dárky, nachystanou výzdobu a také pečlivě uklizeno? Vánoce bývají sice svátky klidu a míru, ale někteří lidé to skutečně přehánějí a dostávají se do fáze, že jsou válcováni stresem, což se pak podepisuje na jejich zdraví. Příliš mnoho povinností na hrbu není dobré, stejně jako naprostá flegmatičnost a nezájem, optimální je zlatá střední cesta, a to platí i pro toto období.

úklid domácnosti

Důvěřujte profesionálům

Oslovit profesionální úklidovou firmu ve Frýdku-Místku přináší dvě zásadní výhody. Tou první je spolehlivost, kdy máte jistotu, že práce bude odvedena pečlivě a svědomitě, a tou druhou je toužebně očekávané zmírnění stresující honičky a vysazení z bláznivého kolotoče, což vám umožní lépe se soustředit na to zábavnější, a prožít Advent v rozumném duchu.

čištění koberce

Koberec – koberce potřebují čas od času vyčistit důkladněji, než pouhým sáčkovým vysavačem. Vánoce bývají vhodné období, kdy chcete mít čistý koberec pod nohama, a užít si jeho čistotu i vůni. Jen si představte, že budete pod vánočním stromkem rozbalovat dárky, budete při tom sedět na koberci, a vnímat odér, který připomíná nemytá bosá chodidla. Jestliže chodíte po koberci naboso a v ponožkách, za jistý čas může do sebe natáhnout tyto pachy velice spolehlivě.

Okna – mytí oken lze sice zvládnout svépomocí a zas tak náročná a fyzicky namáhavá práce to není, ale tato činnost přináší jisté riziko, a tím je nebezpečí pádu z okna na ulici. Možná vám to připadá až legrační, ale humor přestává být humorem v okamžiku, kdy se pod vámi sesunou štafle (třeba je špatně rozložíte a na okamžik ztratí stabilitu). Jestliže ztratíte balanc, a při mytí otevřeného okna se vysoko nad zemí není čeho přidržet, vypadnete z okna raz dva. Tyto smrtelné úrazy bohužel nejsou ničím ojedinělým.