Někdy je potřeba peněz pro jakýkoliv účel, podnikatelský stejně jako spotřebitelský, natolik velká, že ji prostě člověk nedokáže ze svých průběžných příjmů uspokojit. Někdy jsou potřeba klidně i miliony, a jak všichni dobře víme, tolik si u nás rozhodně moc lid nevydělává. A ani našetřeno našinci obvykle nemívají. A kde potom takové velké peníze vzít, když prostě nejsou k mání? Odpověď je jasná. Prostě se musí sehnat půjčka, jinak je naděje na získání takové sumy minimální.

vějíř z eur

Ovšem běžná půjčka u tak velkých sum nepřipadá vesměs v úvahu. Tady nestačí zaručit se průměrným nebo dokonce podprůměrným příjmem žadatele a ani čisté registry dlužníků nepostačují. Tady je třeba nabídnout něco víc. A něco víc se nabízí obvykle jen u hypoték, jež se zajišťují zástavou nemovitosti.

Ovšem ani s hypotékami to nebývá zas až tak prosté. Kdo chce nějakou získat v bance, ten aby měl dokonalý profil bez vady na kráse. U bankovní hypotéky musí být i nesporná schopnost dlužníka splácet, nemohou chybět ani čisté registry dlužníků a další přednosti, a tak tu žadatelé také docela často neuspějí. A kde se mohou ucházet o peníze potom?

poházená eura

Když mají zájemci o hypotéku aspoň nemovitost a nějaký příjem, uspějí obvykle jistě jedině u nebankovní společnosti. Protože její hypotéka bez příjmu hypotekybezregistru.cz bývá provázena nižšími požadavky, než jaké jsou ty bankovní, a tak se tu spíše zadaří. A člověk tak nakonec přece jenom ony hodně velké peníze dostane. Přesněji dostane do sedmdesáti procent odhadní ceny nemovitosti, kterou může nabídnout jako záruku splácení, které může trvat třeba i tři desítky let. Samozřejmě i s možností takových záležitostí, jako je možnost předčasného splacení či refinancování.

Což znamená, že jsou nebankovní hypotéky jednoznačně zajímavé finanční produkty, které si kdekdo nenechá jen tak ujít. A to třeba i tehdy, když je docela dokonalý a má na výběr.