V dnešní době máme mnoho nejrůznějších druhů hypoték. Je pak pochopitelné, že některé z nich jsou mezi lidmi populárnější než jiné, byť ne z dobrých důvodů. A jednou z těch, po kterých je velká poptávka, je i hypotéka bez příjmu. Ta funguje tak, že po vás poskytovatel nebude chtít při podávání žádosti doklad o výši vašeho měsíčního příjmu, ani doklad o zaměstnání. To vyhovuje lidem, kteří z nějakého důvodu nechtějí tuto informaci nikomu sdělovat.

splácení hypotéky

Tento typ je poskytován výhradně nebankovními společnostmi, neboť banky musí dle zákona chtít doklad o výši příjmu vždy, u jakéhokoliv druhu půjčky. Proto je i zbytečné se tam zrovna po tomto druhu hypotéky ptát.

Problémem však je, že tento typ láká i ty, pro které by ve skutečnosti vůbec neměl být určený. Jsou to hlavně lidé s nízkým měsíčním příjmem, kteří jsou právě z tohoto důvodu jinde odmítnuti. Jistě, i oni chtějí mít kde bydlet, a může se to pro ně jevit jako skvělé řešení. Problémem však je, že vede do dluhové pasti.

Bohužel, mnoho těchto společností, které poskytují nejrůznější půjčky, toho ve snaze mít co nejvyšší zisk zneužívají. Žádost jim klidně schválí, ačkoliv je hned zpočátku jasné, že s největší pravděpodobností nebudou schopni splácet.

rostoucí úroky z hypotéky

Samozřejmě, mnoho z těchto lidí věří, že to zvládnou bez problému. Skutečnost však bývá jiná. Hypotéky jsou dlouhodobou záležitostí, a nikdo neví, co se během těch let může stát. To nám ostatně ukázalo posledních pár roků více než dobře. Rozhodně se tedy vyplatí být ostražitý, a podobné rozhodnutí si vždy dobře rozmyslet. Pamatujme, že v naprosté většině případů je mnohem výhodnější si půjčku nevzít, a to i ve chvíli, kdy jste přesvědčeni, že se vám tato investice vrátí.

Proto pokud vás v bance z důvodu nízkého příjmu odmítli, věřte, že k tomu měli dobrý důvod. Nebankovní hypotéka v takovém případě rozhodně není dobrým řešením.