A ono se vůbec není čemu divit! Zajímavé prostředí restaurací nebo rozlehlá místní tržiště plná těch pravých regionálních specialit navštíví na dovolené za svůj pobyt někdy téměř každý. Ačkoliv mnoho z jídel zde prodávaných vypadá lákavě, je dobré si při nákupech dávat pozor, jinak se střevním obtížím často nevyhnete. Ne všude totiž panují ideální podmínky a po pozření třeba i dobrého jídla se můžete setkat se zdravotními komplikacemi. Pamatujte si tedy, že byste vždy měli dbát na zdravý rozum a dát si syrové maso nebo neočištěné ovoce neznámého původu není na cestách úplně ideálním nápadem.

Bolest břicha

Nikdy totiž nemůžete přesně vědět, z jakých podmínek tyto potraviny pocházejí a zda nejsou nějakým způsobem kontaminovány. Nezapomínejte ale ani na to, že každou takovou potravinu byste měli před jejím sněžením omýt nebo tepelně upravit, pokud je to vzhledem k jejímu stavu a použití možné. Udržování čistoty patří mezi další zádrhele, protože mnoho lidí nedbá na cestách na zvýšenou hygienu a problém poté může být na světě. Nezapomínejte na pravidelné mytí rukou a nebojte se použít i antibakteriální gel, který se pro vaše ruce stane ještě větší ochranou.

Malá lékárnička

Udržování pitného režimu a správná hydratace organismu má na cestách také svou nezastupitelnou úlohu. Jenže, s pitím vody ze záhadných zdrojů to není vždy ideální. Mnohem lepší je k pití používat vodu balenou, kde máte mnohem vyšší jistotu její zdravotní nezávadnosti. A na každou cestu se hodí vzít s sebou lékárničku, která by měla být vybavena nejen léky pro případ akutních střevních obtíží, ale také dostatkem probiotik, jež jim jsou v mnoha případech schopny předejít. Díky pravidelnému zásobování lékáren by to neměl být problém. Nakonec zbývá jen popřát, ať svou cestu za dobrodružstvím či odpočinkem prožijete co možná nejlépe a dokážete si ji užít a načerpat na ní mnoho sil a nových zážitků.