Máte rádi jasmínový čaj? A dopřejete si jasmín i v aroma lampě v podobě éterického oleje? Anebo dokonce obdivujete vůni jasmínových květů ve volné přírodě? Jasmín patří k nejaromatičtějším vonným esencím, co lidstvo zná, a navíc jsou známy její léčivé účinky.

jasmínový keř

Vůni jasmínu doporučujeme jako aviváž po vyprání prádla, jako jemný přírodní parfém (nikoli syntetický), a jako přídavek do čisticích prostředků pro mytí nádobí nebo čištění čalounění nábytku a koberců. Největší sílu a účinek má však tento úžasný keř v podobě nápoje.

kvetoucí jasmínový čaj

Jasmínový čaj si můžete připravit sami pro zlepšení koncentrace při duševní i fyzicky namáhavé práci, je to mnohem lepší volba, než nápoje s kofeinem. O jasmínu je známo, že uklidňuje nervy a působí jako silné antidepresivum, a to i ve vypjatých životních situacích. Pomáhá nám nalézat řešení, zejména pokud chceme na svých slabých vlastnostech zapracovat sami.

Nabídněte čaj i návštěvě

Když k vám přichází očekávaná milá návštěva, a máte dostatek času nachystat občerstvení, můžete to vyřešit například dovozem pizzy, anebo obloženými veganskými chlebíčky s luštěninovou pomazánkou a zeleninovou oblohou, a na závěr přichází moment, na který se těšíte již několik hodin – konečně si v klidu vychutnat svou oblíbenou kávu.

Zkuste to tentokrát jinak. Jasmín se prodává i v podobě kvetoucích čajů.

Kvetoucí čaj je mezi čajovými odvary skutečnou raritou. Nejen, že si zachová své původní aroma, ale uchvátí vás na něm i vzhled šetrně sušených rostlinných květů. Vypadají na hladině šálku jako živé a nádherně voní. Nejzajímavější na tom je fakt, že se květy suší v materiálu, z něhož se vyrábí silonové punčochy. Můžete být klidní, nejde o skutečné punčochy, anebo o experiment, kdy si je před sušením květů svlékne z chodidel půvabná dívka, i když by se to možná některým mužům líbilo. Jemný silon se používá proto, aby květy zůstaly co nejvíce nedotčené.