Za situaci na silnici jsou zodpovědní všichni, kteří se tam někdy ocitnou, tedy jakýkoliv řidič naprosto čehokoliv, řidič auta, autobusu, kamionu, kola, koloběžky a podobně. Každý řidič, i chodec jsou zodpovědní za to, co se stane. Když se cokoliv stane, velmi dlouho se vyšetřuje, kdo měl třeba zrovna chybu a kdo je na vině, protože se nemůže automaticky říct, že má chybu například řidič auta než chodec, je to totiž blbost, i chodec, který se zdá být neškodný v porovnání s autem může napáchat mnoho škody, a proto je třeba na tohle myslet a rozhlížet se, když jedete a řídíte auto, ale samozřejmě nejen to, koukat se musíte i jako chodec, to je ale snad jasné.

řízení

Proto první pravidlo bezpečnosti je rozhodně se koukat kolem sebe a sledovat tak situaci, která se kolem děje. Někdy je to totiž právě sekunda, kdy se vám může změnit život vzhůru nohama. A z toho byste měli mít respekt, proto se kolem sebe rozhlížejte a sledujte situaci kolem. Další věc je samozřejmě bezpečné vybavení, tedy v autě byste měli mít vše potřebné, co auto má mít. Hlavně byste měli mít plnou lékárničku, abyste mohli poskytnout první pomoc, což je vaše povinnost, to ale všichni ví. Kromě toho byste i vy měli být připraveni na nepříznivou situaci, například byste se neměli bát si pořídit takové polarizační brýle pro řidiče do tmy Luxbryle, které by měly být u řidičů častější, než jsou.

řízení

Takovéto brýle vám pomohou vidět i přes různé odlesky na silnici a podobně a nějakým způsobem je tlumí. Nebojte se po nich tedy sáhnout a pořídit si je, cena není zas tak vysoká, jak by lidé řekli. Tyto brýle se navíc dají nosit právě i v noci a všichni víme, jak je řízení v noci náročné, a tedy i nebezpečné. Poslední rada je ale nebát se, protože pokud se budete zbytečně stresovat, moc daleko nedojdete a akorát si vytvoříte k řízení odpor. Toho se nebojte a prostě se hoďte do klidu, zároveň ale vše dodržujte tak, jak je třeba.