K čemu se používají pH testery a v jakých odděleních je můžete najít? To si řekneme v následujícím článku. Je to velice jednoduché a určitě mnoho lidí již slyšeli o takzvaném pH testeru? Jestli ne uvedeme vám pár příkladů kde se pH používá a spolupracuje se s ním. PH testery se například používají v kosmetickém zaměření. Ještě jste o tom neslyšeli, ale ano. Určitě jste si všimly, že na vaším sprchovém mýdle je napsané, že je mýdlo pH neutrální. Nebo na intimních gelech, které slouží k mytí intimních partií je pH 5,5. Je to ideální prostředí pro vaše intimní partie.

ph tester

Dále se s pH a měřením můžete setkat ve zdravotnictví. Zde je to denním pořádkem. Když donesete moč k doktorovi jednou ze změřených hodnot na lakmusovém papírku, bude právě hodnota pH. Dalšími hodnoty jsou například bílkoviny, ionty, erytrocyty, leukocyty, cukr v moči a další. Existuje řada různých provedení, které se liší počtem změřených hodnot. Například jen orientační se čtyřmi hodnotami. Vždy je ovšem přítomné pH moči, které je velmi důležité. Když dojde k jeho vychýlení mimo své rozhraní, jedná se o problém, který má příčinu někde v lidském organismu. Proto je to tak důležité.

ph tester

Teď se ale dostáváme k příkladu, kde si můžete měřit pH úplně samy a to je ve vodě vašeho bazénu nebo vířivé vany. PH vody se měří pH metry, které mohou být na formě elektrické, kapkové nebo papírové. Elektrické jsou opatřeny elektrody, které dané pH změří. Ty papírové slouží na stejném principu jako papírky ve zdravotnictví. Většinou na barevné změně. Když na papírek kápnete bazénovou vodu nebo ho do vody ponoříte, dojde k reakci a zbarvení se na papírku změní. Vy jen pak pouhým okem změříte s barevnou předlohou a určíte tak o jaké pH se jedná. Jestli je zásadité nebo alkalické. Při špatném pH ho můžete pomocí chemických látek upravit.