Rozhodujete se, zda si postavit dům? Není nad to mít svůj vlastní dům, který bude postavený přesně podle vašich představ. Jestli si chcete dům postavit svépomocí, musíte počítat s tím, že na stavbě budete muset trávit co nejvíc času, pokud chcete bydlet co nejdřív. To se může negativně odrazit nejen na vašem soukromém životě, ale i na vašem zdravotním stavu. Daleko lepší je nechat si postavit dům na klíč enerdomy.

stavba domu

Máte pozemek?
V případě že máte pozemek už máte základ pro stavbu domu zajištěný. V případě stavby na klíč si už jen vyberete dům, ve kterém si víte představit život, a vybraná firma se může dát do práce. Je důležité si vybrat dobrou firmu s kladnými zkušenostmi. Nenaleťte a sledujte recenze na internetu. Většina stavebních firem má v nabídce typové projekty, které je možno upravit individuálně. Pokud vám nebude vyhovovat žádný z nich, je samozřejmě možné si nechat připravit individuální projekt. Řada firem svým klientům nabízí i vyřízení stavebního povolení, což je velké plus.

Naprostá většina lidí si dnes vybírá bungalov, ať už dřevostavbu nebo zděnou variantu. Bungalovy svým majitelům poskytují dostatek prostoru, komfort, a také logicky uspořádaný vnitřní prostor. Kromě samotného domu je potřeba vyřešit i oplocení, které je nezbytné. K modernímu domu se hodí i moderní plot, a většina lidí k bungalovu volí betonový plot, případně plot z plotových tvárnic. Oboje vypadá velmi hezky, ale plot většinou nebývá součástí domu na klíč.

nový bungalov

V současné době zákon ukládá povinnost mít v novostavbě tepelné čerpadlo. Část stavebních firem nabízí pasivní domy, které mají snížené náklady na provoz, a kromě čerpadla v nich najdete i solární panely. Můžete si tak vyrábět svou vlastní elektřinu, kterou můžete použít pro svou potřebu a nebo ji můžete podat dodavateli elektřiny, který ji přerodů dalším zákazníkům.