Jméno:
Heslo:
zapamatovat:
V době moru – 1330-2015
V době moru – 1330-2015

Pod modloslužebnými chrámy přichází Medico della Peste, nese bezvládné tělo stižené nákazou, na níž není lék. Plameny snad zastaví pandemii a ušetří lidstvo dalších ran. Píše se rok 1330 a nákaza s devadesáti procentní úmrtností cestuje s vojenskými jednotkami postupně do celého světa…v jedné s forem přežívá i v roce 2015, kdy čtveřice hudebníků libující si v blíže nespecifikovatelném hudebním projevu popisuje díky moderní technologii její aspekty a v jedničkách a nulách a tím ti nabízí čtvrthodinkový, ne moc pěkný výlet od počátku pandemie do data vydání stříbrného kotoučku s názvem 1330 – 2015.

 

Maska, kterou můžeš vidět v mnoha variantách na benátskym festivalu ještě i v dnešních dnech patří rozhodně mezi nejstrašidelnější…evokuje smrt stejně jako přebálky dvou doposud vydaných řadových nosičů brněnský kapely „V době moru“. Tím podobenství s domovinou Cripple Bastards, Rabid Dogs či Spermbloodshit zdaleka nekončí. Čtvrhodinkový dílko popisující morový projevy i když je poněkud kratší než Boccacciův Dekameron, je stejně jako tohle „nejmor“ dílo, rozděleno na deset částí…ovšem ty brněnský fakt o lásce nejsou.

 

Náladu a směr nahrávky chytneš nejen rovnou z vynikajícího přebalu, ale následně i z neméně vynikající kompletní grafiky a rovněž kompletní textový přílohy jak v naší mateřštině, tak v angličtině. Hudebně se jedná samo o hrubou směsici crustu a grindu, jak seš od kapely zvyklej nejen z debutního cédka, ale i kompilačky „Brno stále v plamenech“ a neoficiálního    živáku „Live in Berlin“, kde kromě jejich běsnění najdeš i Rispostu a britský crustcoráky Concrete Sox…tím máme diskografii bandu, kterej si ostatně jako většina kapel prošel od roku 2008, kdy vznikl, do dnešních dnů nějakym tim personálnim kotrmelcem, po kupě.…Band je ale pořád tu…a připravenej ti udělat, pokud si libuješ v uvedenejch hudebních žánrech, z mozku kaši!

 

Deset válců od minutky do dvou na čtvrt hodině k pořádný ráně do kebule rozhodně stačí, to hudebníci dozajistý vědí a proto po instrumentálním úvodu, kterej ti představí podrobně všechny nástroje s v uchu lahodícím zvukem ze studia Hellsound, jedou nemilosrdně jednu mordu za druhou. Ihned v prvním tracku kapela odkrývá všechny trumfy, což u danýho žánru a vlastně i stopáže není vůbec na škodu…posluchače to zaujme a disk z přehrávače rozhodně nevyndá. Staroškolsky pojatej growl se v rámci vokální složky nahrávky střídá s hrdelním screamem. Bubeník nejede stereotypní rytmus, ale na danou škatuli sází slušný množství přechodů. Kytara krom standardních rifů kreslí i poměrně poutavý melodie, který ti zajistý utkví v kedlubně. Crustcore party (track „Černé zlato“) dodávaj nahrávce potřebný oktany a nezbytnou porci poutavosti i skočnosti. Zahraný je všechno podle metronomu a krom přesnosti to má i řadu nápadů včetně perfektně sedícího „problacknutí“ (tracky „Hřebíky do rakve“ a „Nevděční“). Dočkáš se i téměř death grindovejch partů (track „Obchod s bílým masem“). Ovšem styly se deskou proplítaj jak hadi a jedovatym jazykem (chápej texty) míchaj kurevsky chutnej koktejl nepostrádající jak chytlavej refén, tak pořádnej diktát. I když jsou jednotlivý válce kraťoučký jak pobyt vejplaty na tvym kontě, stačej toho borci předvíst poměrně dost. V průběhu stopáže se dočkáš parádních prim-partů všech nástrojů včetně nehorázně nataženýho growlu…mňam.

 

Výslednej dojem je kurevsky dobrá práce nepostrádající jak údernost pro danej žánr nezbytnou, tak melodiku pro nutnou porci chytlavosti dělající jednotlivejm trackům vlastní ksicht. Dostaneš navíc poměrně dost nápadů slepenejch lepidlem zkušenejch harcovníků s citem pro kompozici jak Rosenberg pro clit. Když si přičteš texty v mateřštině a parádní zpracování grafiky nosiče, seš tam za vosum a půl a ani nemrkneš.

 

8,5/10


Grinch

 

Interpret: V době moru

Název titulu: 1330-2015

Rok vydání: 2016

Vydavatel: samovydání

Formát nosiče: CD

Hrací doba: 15:00

Počet skladeb: 10

Země původu: ČR

Web: facebook.com/VDobeMoru/

vložil: Grinch | 14.2 2017 | komentářů: 1 | zobrazeno: 1450x
Tisk
Komentáře
6 #1 Fetusik
dne únor 14 2017 22:10:15
Fajná recka a výborná kapelka
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Tento článek se zatím nikomu nelíbí

Pro hodnocení se musíte přihlásit.
Zobrazit odkazy ke sdílení
Krátký odkaz:


Celý odkaz:


html odkaz: