Jméno:
Heslo:
zapamatovat:
Thorwald - Čiernobiele Prasa
Thorwald - Čiernobiele Prasa

Slovenští Thorwald se po delší době aktivně vrací, tentokrát s Černobílým prasetem. Zadařilo se? Východobratrské Thorwald jsem tuším naposledy viděl/slyšel hrát před několika lety v Košicích na akci, kde hráli s DEoAG, kterým jsem byl tehdy řidičem, a od té doby, popravdě, jsem neměl tu čest. Dle všeho proběhly některé personální změny komplexní tvář kapely měnící, ovšem o detailech tohoto rázu si lze snadno počíst na BZ či FB profilu kapely - zde netřeba více rozebírat. Pojďme se raději věnovat nahrávce samotné.


Sedmnáctka zvukově velmi slušných skladeb na novince umístěných nijak žánrově nevybočuje ze škatulek definovatelných jako grindcore/powerviolence a posluchači přináší poměrně svižný zážitek s celkem zapamatovatelnými názvy skladeb, které jsou však již hůře jedna od druhé odlišitelné. To by však neměla (a ve výsledku opravdu ani není) být příčina vzniku posluchačské nudy, neb nahrávka čítá nějakých 22 minut, které pochopitelně utečou jako nic. Navíc, při každém dalším opakovaném poslechu lze nalézt nějakou v původním letu nepovšimnutou drobnost, což je vždy jen pozitivní devízou!


Thorwald je evidentně schopen orientace v potřebách současné propagace undergroundového materiálu, za které lze považovat nástroje sociálních médií a volně dostupných služeb, které poskytují přístaviště typu Bandcampu, ReverbNation apod. To je mi více než sympatické a jsem přesvědčen o tom, že to je právě ta cesta jak v dnešní produkty zahlcené době lze případného posluchače vyhledat a oslovit. A stejně tak jsem přesvědčen, že Thorwald má co říci i v rovině hudební - nechť se daří!

7/10

Turban


Interpret: Thorwald

Název titulu: Čiernobiele Prasa

Rok vydání: 2013

Vydavatel: DIY samovydání (CD/digital)

Formát nosiče: CD

Hrací doba: 22:15

Počet skladeb: 17

Země původu: Slovenská republika

Web: bandzone.cz/thorwald; thorwald.bandcamp.com

vložil: trbn | 28.4 2013 | komentářů: 2 | zobrazeno: 2035x
Tisk
Komentáře
32 #2 ganay
dne květen 13 2013 15:51:03
Hjoo tak tohle mě baví!!! Super grindcore řízlej crustem!!! Parádní zvuk!!!! za mě 7,75/10
54 #1 Grinch
dne duben 28 2013 16:30:15
Volně šiřitelné album mi taky dobře sedí. Stejně pokud se nejedná o nějakou srdcovku (kapelu), neznám moc lidí, co by si koupili album naslepo nebo podle nějaké letmé ukázky. Hudebně super kvapík s hodnocením desky se lze jen ztotožnit.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Tento článek se líbí uživateli:
Grinch
Pro hodnocení se musíte přihlásit.
Zobrazit odkazy ke sdílení
Krátký odkaz:


Celý odkaz:


html odkaz: