Jméno:
Heslo:
zapamatovat:
Sordid Clot – ПодвидЪ / Subspecies
Sordid Clot – ПодвидЪ / Subspecies

Ruskou partičku Sordid Clot, registruji od jejich prvního devět let starého demáče „Viva La Zhabagore“ V té době nebylo příliš běžné, aby vám přišel promáč z Ruska. Takže jsem z toho byl celkem vyplesklej. CD obsahovalo pouhopouhé tři songy s celkovou stopáží snad 3 minuty. Takže materiálu poskromnu. Z toho mála si pamatuju, že jsem byl hodně nadšenej. Taneční goregrind ala Gut tehdy naplno okupoval moje smysly, takže nebylo příliš co řešit. Takže i následná recenze dopadla velmi dobře.


Následující první full deska „The Crumb“, mě ale příliš neoslovila a po několika posleších jsem jí odložil. Ovšem druhá full záležitost „Клубень“ to byla zcela jiná liga. Zvukově vymazlená a hudebně nekompromisní tancovačka. Tuhle desku jsem si hodně oblíbil a dodnes si jí s chutí pustím, když chci vypnout mozek.  Od vydání druhé desky, ale uplynulo již dlouhých pět let a zhabagoristé se hlásí opět o slovo. Došlo opět i k výměně vydavatele a novinku vzal pod svá křídla Eugeny z Eclectic Production.

 

Deska přináší osmnáct tanečních válů, kde pouhé tři přesáhnou stopáž dvou minut.  Oproti předešlé desce, mě ale zde prezentovaná tancovačka tolik nebere. Samozřejmě pořád si drží svojí laťku kvality, ale není to úplně ono.  Sordid Clot  ve své muzice kombinují přímočarý taneční goregrind ala Spasm s rádoby vtipným funny goregrindem jehož hlavními zástupci jsou Gronibard.  Já vám nevím, ale první deska Gronibardu je nedostižný kult, který nedokázala překonat ani samotná kapela. Tak proč se pořád někdo snaží tento geniální počin napodobit? Sordid Clot se asi chtěli hudebně někam posunout, ale tento směr nebyl úplně šťastný, páč i těch 24 minut v jejich režii je místy solidní nuda. Aspoň, že zvuk se povedl a dává nahrávce potřebné koule, jinak by to bylo úplně v prdeli.

 

Uvidíme, kam se kapela pohne na další desce. Osobně doufám, že opustí onen Gronibárdí feeling a vrátí se k poctivé Gut tancovačce.

 

6/10

 

Ganay

 

Interpret: Sordid Clot

Název titulu: ПодвидЪ / Subspecies

Datum vydání: 2013

Vydavatel: Eclectic Production

Formát nosiče: CD

Hrací doba: 24.00

Počat skladeb: 18

Země původu: Rusko

Web: https://www.facebook.com/sordidclot?fref=ts

vložil: Grinch | 15.9 2013 | komentářů: 2 | zobrazeno: 2733x
Tisk
Komentáře
6 #2 Fetusik
dne září 15 2013 19:38:03
6 #1 Fetusik
dne září 15 2013 19:36:39
obal ujde :)
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Tento článek se zatím nikomu nelíbí

Pro hodnocení se musíte přihlásit.
Zobrazit odkazy ke sdílení
Krátký odkaz:


Celý odkaz:


html odkaz: