Jméno:
Heslo:
zapamatovat:
Sere Pes vol. 5 / 19.9.2015 / Brno - Favál
Sere Pes vol. 5 / 19.9.2015 / Brno - Favál

O účasti na téhle akci bych asi přemýšlel i v případě, že bychom tam s Dýtroitem nehráli, protože na páté (na nějaký čas prý poslední) pokračování Sere psa si pro nás jeho pořadatelka Míša připravila vskutku luxusní CZ & SK death / grind sestavu. No posuďte sami – za jeden večer Abortion, Contrastic, Čad, Craniotomy + další, to stojí za to, ne?

 

Protože je to z Děčína do Brna docela štreka a protože jsme s DT měli hrát až předposlední daleko po půlnoci, rozhodl jsem se, že vyrazím na cestu až později, i když přijdu o vystoupení prvních dvou kapel - ono po pravdě - SV nejsou ničím světoborným a grindstars TT mě od jisté doby taky moc neberou, takže o nic moc nešlo. Takže jsem na Favál dorazil kolem půl osmé, v době, kdy na pódiu zrovna zvučila třetí kapela soupisky, domácí Brazzers fanoušci Slup. Pozdravení s Ganayem, který se rozhodl jet tu dálku se svojí maringotkou (a myslím, že udělal – i přes těch pár BLP disků politých kolou s rumem - dobře, páč kšefty se hýbaly), neteřinkou a Marcinkem a všemi dalšími známými, jedno pivo a honem k pódiu, kde už Slupky rozjížděly svoji diskotéku.

 

Viděno už mnohokrát, takže co k tomu napsat… Na živo mě to baví víc než z doma z CD, zvukově to bylo naprosto v cajku, tudíž funny grind mlýn jak má být. Je moc dobře, že se v kapele konečně ustálila sestava, protože teprve souhra kytary s basou tomu dává ty pořádné grády. Ke konci jeden vál s vokální výpomocí pana Topolovského a pak už kapela (hlavně jeden člen kapely tedy) spěchala do backstage k pípě s iontovým nápojem.

 

Po Slup se na pódium vřítila slovenská death stálice Craniotomy, takže bicí kanonáda, řezající kytara, prasečí rykot, basový tanec svatého Víta a brutální smrtící kov se slamujícími pasážemi, při kterém se v publiku krájelo o sto šest. Od Cranio jsem snad ještě špatný set neviděl a ani na Faválu tomu nebylo jinak, takže prostě top klasa i pro mě, který tuhle odrůdu DM moc nevyhledává. Pochválit musím všechny 4 členy za to, s jakou vervou do nás tu svoji zlobu pouštěli, hlavně pak šílence Dana, to je opravdu neskutečné bass zvíře…

 

Následovala další SK úderka, tentokrát thrash grindové tornádo Čad. K tomu asi ani není co napsat, všichni je znáte, všichni je žerete a všichni už jste na živo to peklo viděli, hoveda a hovedice, takže jen velice stručně – i ve dvou bez Basii (která je prý v požehnaném stavu)to kurevsky šlapalo, pár fláky se projela celá diskografie a publikum řádilo jak zběsilé a refrény halekal celý Favál. Čad jsou zkrátka kapelou, se kterou pořadatelé nemohou šlápnout vedle, tečka.

 

Po Čadech se jala okupovat stage kapela, na kterou jsem se asi těšil ten večer nejvíc, mostečtí experimentátoři Contrastic. Sice se docela nimrali se zvučením a chystáním videoprojekce (což společně s kompletním přestavováním bicích Valéra Tornada vytvořilo poměrně masivní skluz), ale následné inferno to čekání myslím bohatě vynahradilo. Už vícekrát jsem psal, že pro mě mají Kontráši mnohem větší kouzlo při hraní v přítmí klubu než na open-airu a i tentokrát jsem si tuhle moji domněnku potvrdil. Prostě pecka a to i přes to, že ze začátku nebyla moc slyšet kytara! Hitovky z pravěku (rozuměj ze splita s Ingrowing), novověku i žhavé současnosti, samply, videa, intra, řežba, Puťkův rykot, Lháři vítězové – toť vítězná kombinace, kterou toho večera nikdo nepředčil!

 

Dokonce ani grind mince heavy mental trio Abortion, které se vyřítilo terorizovat naše ušní bubínky po pánech z hnědouhelné pánve. To ale nic nemění na tom, že Lepra a spol. podali tradičně kvalitní výkon, u kterého netřeba spekulovat o jakýchkoliv nedostatcích. Prostě náhul jako bejk, jednoduché, ale o to údernější rifovačky, řvané popěvky a muzika u které nohy samy tancují odzemek – prostě Abortion kurva, co k nim mám dodávat?

 

No, a protože se BBYB zdrželi na jakési akci na Slovensku a nestačili včas dojet (oni teda nakonec nedojeli vůbec), tak jsme se už po Abortion začali na pódiu chystat my s Deep Throat. Hodnotit náš set mi nepřísluší, takže napíšu jen tolik, že se nám hrálo dobře, byť byl patrný odliv lidí z klubu – přeci jen už ručičky ukazovaly víc než hodinu po půlnoci, že to dle reakcí lidi bavilo a že i zvukově se nám to nahoře na stagi jevilo více než slušné.

 

Pak rychle sbalit, nanosit cajk do auta, posledním pivem doplnit vypocené tekutiny a hurá do postele, takže poslední bandu večera, pražské slamáky Congenital Anomalies už jsme si nechali ujít. Jaké to bylo nevím ani z doslechu, ale jak to zhodnotil náš kytarista – cituji „první a poslední je mrdat“, takže jsem klukům jejich úlohu uzavíračů ani trochu nezáviděl.

 

Celou akci nelze hodnotit jinak než kladně, jak z pohledu návštěvníka (kvalitní kapely, kvalitní zvuk, dobrý klub, škoda jen toho skluzu a neúčasti gáby Báby), tak muzikanta (péče o kapely byla opravdu příkladná – hlídaná backstage a hlavně řízků se salátem a piva co hrdlo ráčilo… :D), takže škoda, že nedorazilo více platících (ono se toho v Brně konalo ten večer na poli grind coru vícero), ale zase to návštěvnostně žádný průser nebyl, takže nezbývá než poslat do Brna palec nahoru a doufat, že se za nějaký čas dočkáme Sere Psa s pořadovým číslem šest.

 

Haboš

foto: SickM Exhumed Photography

celá galerka: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.743864072408563.1073741886.382668521861455&type=3

vložil: Habosh | 9.10 2015 | komentářů: 0 | zobrazeno: 1400x
Tisk
Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Tento článek se líbí uživateli:
Grinch
Pro hodnocení se musíte přihlásit.
Zobrazit odkazy ke sdílení
Krátký odkaz:


Celý odkaz:


html odkaz: