Tubera.cz - Novinky: Nahum - The Gates Are Open
Jméno:
Heslo:
zapamatovat:
Nahum - The Gates Are Open
Nahum - The Gates Are Open

Během jara 2012 mě někdo z kapely Nahum oslovil s nabídkou nahrávky k recenzi a jak je mým dobrým zvykem - neodmítl jsem. Již jsem se v minulosti totiž několikrát přesvědčil o tom, že objevování nového nemusí být jen zoufáním nad něčím co mi není po chuti, ale především prostředkem rozšíření obzorů. Jestli se tomu tak stalo i v případě Nahum (já nevím, ale mám s tím názvem krapet problém - nicméně přijít dnes s originálním, artikulovatelným a hranice republiky překročitelným názvem kapely je stále těžší a těžší, pravda...), tak to se pokusím nastínit na níže umístěných řádcích.


Úvodní song desky a rovnou aspirant na nejlepší píseň alba - vydařeně našlápnutý výběr! Ovšem ani o melodie a zvolnění není nouze - tak nějak československý (a nejen ten) death metal o patnáct let zpátky. Ač vokálově jsme někde jinde, vzpomněl jsem si i na Speckmannův Projekt a nahrávku z r. 1991. Slyším tam snad i Krabathor, nebo je to blbost? Temnější atmosféru umně narušuje trashová rozseskákanost, aniž by ve výsledku ubírala na kompaktnosti devítky do drážek disku umístěných treků. Někdo by mohl argumentovat přílišnou příchylností k ikonám žánru, ale - proč vlastně ne? - pokud mě něco baví natolik, abych k tomu sám přispěl, nevidím důvod, proč to hodnotit negativně...


Poctivě odvedené řemeslo, kde nedostatek invence plně nahrazuje výtečné naplnění žánrových parametrů - ideální deska pro přívržence zmíněné škatulky (či škatulek), nicméně i ostatním "pokoušejícím se" by mohla nahrávka otevřít oči jakožto vzor toho, jak má vypadat slušně vykonaná práce. S omluvou za zpoždění; 60%.


6/10 

 

Turban 

 

Interpret: Nahum

Název titulu: The Gates Are Open

Rok vydání: 2012

Vydavatel: (samovydání)

Formát: CD

Hrací doba: 37:05

Počet skladeb: 9

Země původu: ČR (Ostrava)

Web: bandzone.cz/nahum

vložil: trbn | 13.8 2012 | komentářů: 0 | zobrazeno: 2362x
Tisk
Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Tento článek se zatím nikomu nelíbí

Pro hodnocení se musíte přihlásit.
Zobrazit odkazy ke sdílení
Krátký odkaz:


Celý odkaz:


html odkaz: