Jméno:
Heslo:
zapamatovat:
Master's Hammer & Umbrtka / 30.11.2017 / Praha - Roxy
Master's Hammer & Umbrtka / 30.11.2017 / Praha - Roxy

Roxy - v klubu jsem byl poprvé, pokud není jako na včerejší akci vyprodáno, je to určitě kvalitní klub (prostorný, více barů, hajzlík se super korytem). Včera tam ale bylo kurevsky sardinkovatě, jak na place, tak na ochozu nad ním hlava na hlavě, naštěstí jsem našel strategicky poměrně výhodnou pozici u mix pultu, odkud jsem viděl na celé pódium, byť abych viděl Blekoše, musel jsem se vyklonit do pravého úhlu za ramena čahouna nalevo ode mě. Z místa jsem se celou akci nehnul, jít pryč znamenalo plac nadobro ztratit...


Umbrtčí set v pohodě, naposlouchané je nemám, znám jen pár těch profláklejších songů, ale gut. Akorát trošku nechápu úlohu Strastinena (odeřvané 2 songy, přičemž texty četl z papíru a pak už jen motání se po pódiu a házení koleček salámu do publika, což jsem taky nepochopil...). Nej songy Slunce přikryté mokrým hadrem, Stroje zůstanou a samo Šedesátiny.

 

Pak už chvíle příprav, intro a Franta & spol. to odpálili. Netrpím stigmatem srovnávání živých setů před xx lety, takže za sebe řeknu, že to bylo dobré, ale nic, z čeho bych si sedl na prdel. Největším průserem byl zvuk, který víc jak půl setu poslal do kytek - chvílemi člověk odhadoval, co za song že vlastně hrají, chvílemi bylo slyšet jen bicí a zpěv, naštěstí se to s přibývajícím časem zlepšilo. Zazněl (jestli se nemýlím) celý Rituál (Jáma Pekel až skoro nakonec), Mezi kopci cesta je klikatá, Můj hejtmane a Mizérií osudu jsem pronásledován z Jilemnického Okultisty, Nordfrost a Konve z Konví, Panuška z Vagus Vetus a i dvě novinkové - Ve věži ticha a Estetika ďábla. Z Mantras a z Formulae tuším nic. Štorm je génius a bylo vidět, jak si hraní užívá. Blekoš v kápi valil do strun naprosto s přehledem a myslím, že při Necrocockově nechuti hrát není lepší volby než právě Hošek. Silenthell je dědek jak fík a bylo na něm snad ještě víc než na Štormovi vidět, jak si užívá aplaus a vůbec přízeň davu. Kapák je bubeník jak sviň, není co dodat. No a Rámus nahradivší Henycha (škoda, na jeho uplé gatě a debilní xichty jsem se těšil, navíc když jsem se teď u Ganaye na profilu dočetl, že je to nejlepší ČSSR basák) sice vypadal v buřince a přiteplené košili jako hudebník z dixieland kapely, ale odbasoval to s přehledem.

 

Jako plus beru, že ty dvě coury s kozlími hlavami se na pódiu moc nemotaly, jen první song tam postály a pak nezacláněly a zbytečně se tam nezdržovaly, tak jak jsem viděl na videu z prvního pražského koncertu.

 

Sečteno a podtrženo - s výhradami dobrá akce, takže nelituju, že jsem jel, MH v kolonce "viděno živě" odškrtnuti a jede se dál, příští sobotu Insánka v Jablonci!

 

ps: Tento report věnuju Ganayovi, který mě překecal, abych ho sem vyvěsil. To, že tyhle řádky čtete, je vlastně pouze jeho zásluha.

 

Haboš

vložil: Habosh | 1.12 2017 | komentářů: 0 | zobrazeno: 708x
Tisk
Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Tento článek se zatím nikomu nelíbí

Pro hodnocení se musíte přihlásit.
Zobrazit odkazy ke sdílení
Krátký odkaz:


Celý odkaz:


html odkaz: