Jméno:
Heslo:
zapamatovat:
Mass Idolatry - Impure
Mass Idolatry - Impure

Máte rádi rychlopalný skandinávský grind core? Určitě hodně z vás odpoví ano, vždyť tenhle styl je teď nadmíru populární. A máte rádi švédský death metal? Určitě taky ano, vždyť chrastící death kytary made in Sweden jsou fenoménem už několik dekád. A myslíte, že by vám mohla chutnat i kapela, která tyhle dvě odrůdy severského extrému roubuje do sebe? Mě teda docela hodně! A kupodivu ta kapela není ze Švédska (nebo třeba z Finska), ale z evropského jihu, ze slunné Itálie. Jmenuje se Mass Idolatry a před pár měsíci ji vyšel debutní kotouček Impure u naší firmy L’Inphantile. Takže nastupovat a držet si klobouky, tenhle expres se necourá!

 

První dva vály Dragged a Locked in a Cage se sypou v intencích už zmíněného severského grindu ala Feastem nebo Afgrund. Takže plynový pedál sešlápnutý až k podlaze a agresí natlakovaná klepačka s klasicky znějící kytarou. Zní to dobře, o tom žádná, ale nebudeme si nic nalhávat, takto identicky hrajících (a taky naprosto stejně znějících) kapel se v posledních pár letech vyrojilo mraky a veškerou snahu o originalitu tu bohužel většinou přebíjí zájem vyrovnat se svým vzorům. Takže jsem si říkal, že Mass Idolatry budou jen další, ničím nevybočující kapela v předlouhé řadě. Jenže pak přišel na řadu třetí vál Economy Domine a k mým slechům ze z reproduktorů přivalily rify jako vystřižené ze starých alb Grave nebo Unleashed, naroubované na grind palbu. A mé uši zaplesaly! Přesně tohle je to něco, co kapelu dokáže vytáhnout z močálu průměrnosti a díky čemu si ji zapamatujete v mnohohlavém zástupu. To, že dokáže v pravou chvíli zpomalit, vystřihnout pravověrnou death vyhrávku, aby se po pár sekundách zase vrátila k běsnícímu drtícímu jádru, anebo že přímo do rozjetého core rychlíku nasype kytarista melodičtější linku je prostě parádní! Jen se zaposlouchejte do válů jako Pororoca, Empire (tenhle song žhne snad až black metalovou aurou), nebo Impure a dáte mi zapravdu! A přitom tyhle skladby dokonale sedí ke zbytku, který je víc věrný ortodoxní grind tradici. Nic nezní tak, že by to byla na albu navíc, nebo se to tam muzikanti snažili vtlačit násilím.

 

Zvukově je album vychytané k dokonalosti a nemám jakékoliv výhrady. S obalem už je to trošku horší – sice titulní obrázek není špatný a hodí se k názvu alba, ale zbytku bookletu vévodí černá barva s bílým písmem a přijde mi to zbytečně strohé a sterilní. Ale vzhledem k výše napsanému tuto výtku berte jen jako nepatrnou vadu na kráse vskutku zručně odvedené grind řežby, kterou můžu všem fandům drtícího jádra s příměsí kovu smrti určitě doporučit!

 

7,75/10

 

Haboš

 

Interpret: Mass Idolatry

Název titulu: Impure

Rok vydání: 2014

Vydavatel: L’Inphantile Collective

Formát nosiče: CD

Hrací doba: 32:05

Počet skladeb: 18

Země původu: Itálie

Web: https://www.facebook.com/MassIdolatryofficial

https://massidolatry.bandcamp.com/


vložil: Habosh | 23.3 2015 | komentářů: 3 | zobrazeno: 1701x
Tisk
Komentáře
25 #3 MiriBoss
dne březen 25 2015 19:25:30
kua tohle se mi moc líbí,to je tah na branku jak cyp!!
1 #2 pucmeloud
dne březen 23 2015 21:12:38
ty sedis na hajzlu se sluchatkama?
6 #1 Fetusik
dne březen 23 2015 14:39:28
Jestli se k tomu budu vracet opakovane,to nevim,ale k ranni praci velice pekna kulisa
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Tento článek se líbí uživateli:
Grinch
Pro hodnocení se musíte přihlásit.
Zobrazit odkazy ke sdílení
Krátký odkaz:


Celý odkaz:


html odkaz: