Tubera.cz - Novinky: Kaviar Kavalier - Musik aus Ordinationen
Jméno:
Heslo:
zapamatovat:
Kaviar Kavalier - Musik aus Ordinationen
Kaviar Kavalier - Musik aus Ordinationen

Sedím na nepohodlné, červenou koženkou potažené lavici, sám uprostřed dlouhé, ponuré chodby, plné tmavých zákoutí, nad kterými ta jedna neduživá, problikávající zářivka na stropě nemůže vyhrát. Kdesi na konci té studené a sklíčenost navozující chodby je slyšet hučení výtahu, který líně stoupá šachtou k sálům a nebo ještě líněji sjíždí do suterénu pod námi, kde je v lepším případě prádelna, zpracovávající tuny špinavého ložního prádla denně, nebo v horším pitevna, čpící dezinfekčními roztoky a formaldehydem. Kroky jakéhosi laboranta duní vchodem postranním, jak spěchá se vzorky tkání do laboratoře a kdesi za mnoha stěnami se rozdrnčí telefon. A pak je zase ticho a jen staré, zaprášené hodiny odměřující líně čas, dávají tušit, že jsem z ničeho nic náhle neohluchl.

 

Najednou se otevřou dveře, naproti kterým sedím, část chodby ozáří proud světla a do něj vejde mladá, pěkně stavěná blond sestřička, v rukou plno katetrů, cévek, hadiček a šlauchů, u kterých si opravdu nejsem jistý, jestli se do člověka vpravují ústy, nebo přesně opačným koncem těla. Usměje se na mě a rychlou chůzí, při které se ladně pohupuje v bocích, mi zmizí z očí za rohem. Otevřenými dveřmi slyším z ordinace rádio, hrající jakousi líbivou melodii. V tom se objeví další sestra – krásně stavěná, útlá Asiatka, pod jejíž blůzkou se dmou malá, ale na první pohled velice pevná ňadra. "Můžete jít dál, pan doktor vás vezme přednostně..." Vcházím do ordinace a sedám ke stolu, za nímž sedí on, pan doktor. Po pravdě moc seriózně nevypadá, dlouhé vlasy má rozdělené do dvou culíků, chycených růžovými gumičkami, bonvivánský knírek a bradka dodávají jeho obličeji světácký výraz a jeho oči jsou schovány za tmavými skly brýlí s růžovými obroučkami. A přesto ho předchází pověst vynikajícího odborníka a věhlasného profesionála a krom toho – už dávno jsem si přeci odvykl posuzovat kvalitu lidí podle jejich zevnějšku, takže žádné strachy. V ruce drží složku nadepsanou mým jménem a jen občas vzhlédne nad papíry a úkosem se na mně podívá. Když dočte, pousměje se a povídá: "Tak jste si k nám přeci jen nakonec našel cestu? Vyhýbal jste se nám docela dlouho, ale snad Vaši důvěru nezklameme. No nebojte se nic, myslím, že se vám u nás bude líbit - Vaše léčebná procedura nebude dlouhá, trvá necelou hodinku a je rozdělena do čtrnácti částí, v každé se budeme věnovat něčemu jinému, tak, abyste nakonec z naší ordinace vyšel s volnou myslí, čistou hlavou a osvěženým tělem! Slečno terapeutko, můžeme začít!" Ruka v gumové rukavici odhrnuje závěs a nádherná rusovláska plnějších tvarů, jejíž poprsí se přímo dere z výstřihu zdravotnického stejnokroje, mi pokyne abych šel za ní za plentu, se slovy: "Tak si odložte a lehněte si." a bere do ruky injekční stříkačku. A já už vím, že se mi tu zaručeně líbit bude....

 


Ač by si někdo mohl myslet, že jsem zatím o novém albu Kaviar Kavalier nenapsal vlastně vůbec nic, bylo přesto v mém klasicky úchylném úvodu řečeno vše... Stačí doplnit bodové ohodnocení a recenze je hotová. Ale aby nikdo nemohl říct, že mým konotacím nerozumí, přeci jen poodkryji závoj "nekonkrétního" a pocity a myšlenky soustředěné kolem tohoto alba vyjádřím i jasněji.

 

Jak už jsem napsal v recenzi na Lesní Hudbu, tvorba Tomáše Kohouta alias Necrococka mě hodně dlouhou dobu naprosto míjela, především díky mé zaryté ortodoxnosti, se kterou jsem do death metalových a grindových teritorií nechtěl vpustit jakoukoliv jinou hudební nahrávku, byť sebekvalitnější. Teprve až nyní jsem schopen vstřebat i mnohem méně "extrémní" (nebo vlastně úplně neextrémní) muziku s tím, že jsem schopný pochytit její leckdy skrytý půvab a veškeré niance. Tuplem to platí právě pro veškeré počiny páně Kohouta, ať už pod štítem Kaviar Kavalier, nebo Necrocock.

 

Nu a teď už tedy k nové nahrávce KK. Vskutku superiorně odvedená porce muziky, která už s metalem nemá společného vlastně vůbec nic, balancující na hraně atmosferičtějšího rocku a kytarového popu (ne, opravdu se nestydím použít tohle slovo), maximálně chytlavá, aniž by přitom byla nepříjemně vtíravá. Každá, opravdu každičká skladba by mohla v kteroukoliv denní či noční dobu zaznít v rádiu pro široké masy a nevzbudila by vlnu pohoršení, co že si to tam dovolují pouštět. Tomu, kdo tvorbu Necrocock projektů nikdy neslyšel, se velice špatně popisuje, jak že to vlastně celé zní. Tomášův rukopis je totiž tak svérázný, že stačí pár trsů do kytary, či pár sekund klávesových linek a jasně víte, kdo že je autorem hudby – jeden příklad za všechny, prvních deset vteřin songu "Tomáš Kohout", to je prostě stoprocentní esence hudebních postupů pána, podle něhož se ona skladba jmenuje. Nové album má opět neopakovatelnou náladu, je něžně zasněné a přitom má grády, drajv a spád, i perverzně štiplavý nádech a vznáší se v oparu sexuálních fantazií, takže vás do sebe vtáhne, omotá, vysonduje a nedovolí vaší pozornosti byť jen na okamžik uvadnout. Všechny písničky v sobě mají něco, díky čemu si je zapamatujete a díky čemu se vám budou v hlavě přehrávat znova a znova, ať už je to povedený rif, vynikající poutavý refrén, vokální linka (mimochodem, zpěvy se skutečně povedly, na desce najdeme několik mužských i ženských zpěvů a na žádném z nich nenacházím slabinu), nebo třeba textová stránka - tohle album je prostě jedním slovem famózní a před já Necrocockem a jeho družinou zvysoka smekám. Už zmíněná Tomáš Kohout, Girls watch Porn, 0:50, Ťuk ťuk, Ermitáž, prostě mohl bych vyjmenovat všechny skladby na albu, protože vybrat jednu, nejlepší – to je vskutku nadlidský úkol.

 

Vůbec nevím, jak všechny ty pocity z Musik aus Ordinationen shrnout v jednu smysluplnou větu... Snad takto? Tohle album mě skutečně zcela pohltilo a pokud mu dáte šanci, vsázím celé své libido, že vás pohltí také.

 

9,25/10

 

Haboš

 

Interpret: Kaviar Kavalier

Název titulu: Musik aus Ordinationen

Rok vydání: 2013

Vydavatel: GummiStudioY (self-released)

Formát nosiče: CD

Hrací doba: 57:17

Počet skladeb: 14

Země původu: ČR

Web: http://www.necrocockworld.com/


vložil: Habosh | 26.2 2013 | komentářů: 8 | zobrazeno: 2818x
Tisk
Komentáře
35 #8 mincer
dne březen 05 2013 20:22:34
ty vole, Haboš, ty bys mohl psát i v rudém právu... to je recka jak půl cecka !!
9 #7 Mugi
dne březen 03 2013 13:12:06
dobrý, dobrý a jako velký plus považuji zpěv pěkně po Jihočesku...
6 #6 Fetusik
dne březen 01 2013 22:16:50
Ano, necrocock opět nezklamal. žůžo a paráda! :D chtělo by to ale kurva taky zas nějakej videoklip
32 #5 ganay
dne únor 28 2013 08:55:31
ňam ňam ňam 8,5/10 nej song Tomáš Kohout!!!!
2 #4 Habosh
dne únor 27 2013 16:01:32
"perverzně štiplavý nádech a vznáší se v oparu sexuálních fantazií" je samozřejmě myšleno směrem k textům, jsou pořád stejně necrockočí, jako vždycky... Sem tam je slyšet (song 0:50 i jinde) i chrtoptění sexuální oběti atd, takže vše při starém! To o tom rádiu bylo myšleno čistě k hudební části. ;)
6 #3 Fetusik
dne únor 27 2013 13:52:56
recka vážně super! hele a co textová náplň těch songů? když řikáš, že by to mohli hrát i v rádiu, tak to mě celkem vyděsilo - cožpak už nemaji ty lahodně absurdně perverzní texty?
4 #2 trbn
dne únor 26 2013 19:26:30
na zaklade upozorneni jsem vymenil promofotku z bukkake expressu za aktualni k cd.
4 #1 trbn
dne únor 26 2013 19:02:36
primo artova recenze! za sebe prihazuji 80% a tesim se na dalsi produkci...
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Tento článek se zatím nikomu nelíbí

Pro hodnocení se musíte přihlásit.
Zobrazit odkazy ke sdílení
Krátký odkaz:


Celý odkaz:


html odkaz: