Jméno:
Heslo:
zapamatovat:
Haemorrhage - Punk Carnage
Haemorrhage - Punk Carnage

Víko odpadkového koše označeného cedulkou "nemocniční odpad" se zaklaplo za použitými rukavicemi a rouškami, pětice patologů vysvlékla krví i ostatními tělními tekutinami potřísněné pláště a protože se doktoři po celodenní řezničině musí taky jak se patří vydovádět, tak ze skříně vytáhli ušmudlané kožené bundy a džínové vesty plné nášivek, odznáčků a spínacích špendlíků, na hlavách díky cukrové vodě vytvořili pořádná číra a vydali se do nejbližšího klubu na pořádnou punk párty.

To, že mají Heamorrhage punk rádi, není žádným tajemstvím. Vždycky se hrdě hlásili k jeho odkazu a stále tvrdí, že grind vzešel právě ze špinavé, uválené a odsýpající punkové muziky. A jejich láska k punku se zhmotnila na konci loňského roku do kompilačního alba Punk Carnage.

To nám přináší devět naprostých pecek španělských punk kapel, které Haemo přehráli k obrazu svému. Kdo zná jejich split Ep s grind smečkou Denak (nebo souhrnné CD Haematology), ten díky cover songu Zu Atrapatu Arte španělské ska/punk kapely Kortatu ví moc dobře, co má očekávat. Márniční maniaci se více méně drží originálů (ne, opravdu nejsem žádným kovaným punkerem, který by znal všechny kapely, co Haemorrhage na tomto albu přehráli – ač mám punk docela rád, má povědomost sahá tak k Třem Sestrám, Visacímu Zámku, Dead Kennedys a The Exploited, jen jsem si pár songů pro představu našel na Yt), které jen, tu víc, tu méně, dokořenili svým nezaměnitelným feelingem. Je to živočišné, je to špinavé a rozcuchané jako spratek, co se právě kdesi v sousedství sepral. Zapomeňte na klasické pitevní rify, zapomeňte na sem tam zharmonizovaný growling a typické Lugubriousovi skřeky, tohle je punk as fuck a do mikrofonu se tu jen nasraně řve a ječí! Na jako vůbec první nahrávce přidala nějaké vokály i kytaristka Ana a myslím, že její zlobné štěkání sedí do muziky víc než dobře.

Poslouchá se to – i díky vydařenému zvuku (ta basa je opravdu neskutečné žrádlo) - výborně a těch necelých dvacet minut ve společnosti gore punku uběhne jako voda. Zkrátka myslím, že si Haemorrhage tímhle dílkem z diskografie ostudu neudělali ani u pravověrných punk nadšenců.

Nemám, co víc bych napsal, jako své nejsrdečnější záležitosti bych Haemorrhage snad odpustil i to, kdyby vydali nahrávku s dvaceti minutami ticha, dal tomu nějaké slušné bodové ohodnocení a kašlal na nestrannost. Tady to ale není potřeba, protože Punk Carnage má nepopiratelné a jasně slyšitelné kvality, takže těch osm a půl bodu, co dávám, je plně zasloužených...

Jo a obal je super, společně s názvem skvěle navazuje na poslední řadovku. Už aby tu byla nová, protože tihle řezníci z Madridu kurevsky vedou!

 

8,5/10


Haboš


Interpret: Haemorrhage

Název titulu: Punk Carnage

Rok vydání: 2012

Vydavatel: Mierdas Production / Power It Up

Formát nosiče: CD / 9''Ep (i jako limitovaná Die Hard edice)

Hrací doba: 18:41

Počet skladeb: 9

Země původu: Španělsko (Madrid)

Web: http://www.facebook.com/HaemorrhageGore


vložil: Habosh | 18.4 2013 | komentářů: 2 | zobrazeno: 2616x
Tisk
Komentáře
32 #2 ganay
dne duben 21 2013 16:37:08
není to žádná pecka, ale ani žádnej propadák. Zvuk mohl bejt lepčejší ale ok za mě 8
54 #1 Grinch
dne duben 18 2013 20:36:55
Nezbývá než souhlasit.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Tento článek se líbí uživatelům:
Halbi, Fetusik, Grinch, Mugi
Pro hodnocení se musíte přihlásit.
Zobrazit odkazy ke sdílení
Krátký odkaz:


Celý odkaz:


html odkaz: