Tubera.cz - Novinky: Gruesome Stuff Relish - Cannibalized!
Jméno:
Heslo:
zapamatovat:
Gruesome Stuff Relish - Cannibalized!
Gruesome Stuff Relish - Cannibalized!

Gruesome Stuff Relish patří vedle Haemorrhage a Tu Carne spolehlivě do trojky mých nejoblíbenějších španělských gore kapel. Už od dob jejich debutu Teenage Giallo Grind a splitka s BRS jim ten jejich hnilobný old school horror gore grind žeru i s navijákem. Teenage Giallo Grind vyšlo v roce 2002 u dávno nefunkčních Razorback a split s holandskou mlátičkou dokonce ještě o rok dřív u našich BLP. A lidožroutský pachatel se zase po letech vrátil na zkrvavené místo svého ohavného činu, protože před pár dny vyšlo GSR nové album jménem Cannibalized!, pod jehož vydání se podepsali právě zase Bizarre Leprous.

 

Myslím, že Gruesome Stuff Relish jsou natolik zavedenou značkou, že nemá smysl jejich tvorbu popisovat, beztak je všichni znáte, takže budu pouze konstatovat, že se na novince nic podstatného určitě nezměnilo. Hned po prvním zahrábnutí do strun a úderů do bicích poznáte, s kým že máte tu čest.  A nezmizely ani ony typické vyhrávky a sólíčka, která způsobují příjemné mravenčení na zádech a dávají muzice GSR nezaměnitelný šmrnc.

 

Takže potud je vše v nejlepším pořádku. Problém mám ale s jinými aspekty alba. I když se kapela a především strejdové Roman s Ganayem z Bizáru snaží tvářit, že Cannibalized! je s dvaceti minutami stopáže fošna na přelomu na maximum vyplněného Ep a full alba, není tomu tak ani omylem. Skutečná stopáž tohoto disku je totiž nějakých jedenáct minut, do výsledného času to pak natáhnou nekonečně dlouhé a k smrti nudné outro k poslednímu regulernímu fláku Another Sacrifice for the Cannibal God a znovu nahraná verze nesmrtelné hitovky Eaten Alive, která je sice parádní, ale je na ní cítit, že je na nahrávce „jen tak do počtu“ a i po ní na nás navíc vybafne další zbytečné nudné outro. Podle mě by bylo mnohem lepší prezentovat tenhle materiál jako mini, nacpat na něj jen nové šlágry, které v konkurenci s těmi starými bez obav obstojí a zbytečně posluchače nemučit touhle nastavovanou kaší.

 

A ani grafika mi tentokrát moc nesedla, sice hláška „The rockers who recorded this Ep were later devoured alive by the cannibals!!!“ pobavila, ale jinak mě červeno žlutá obálka s výjevy z nejprofláklejšího prasofilmu o lidožroutech moc nevzala.

 

Pokud bych měl hodnotit těch zmíněných jedenáct minut, neváhal bych hodnotit víc než nadprůměrně. Kvůli výše zmíněným výtkám, byť mi srdce krvácí – jsou to přece Gruesome Stuff Relish a srdcová záležitost, musím dát ale Cannibalized! v rámci objektivity bodů pouze šest z deseti a napsat, že se těším na příští skutečně full nálož, u které zase budou moct mé zvrhlé choutky propuknout naplno.

 

6/10

 

Haboš

 

ps: Krom CD verze u BLP vyšel taky digipack v limitované edici 30 kusů u Ferox records a MC verze u Grindfather Productions, takže jsou ukojeni i sběrači raritek a staromilci.

 

Interpret: Gruesome Stuff Relish

Název titulu: Cannibalized!

Rok vydání: 2018

Vydavatel: Bizarre Leprous Pruduction

Formát nosiče: CD

Hrací doba: 20:00

Počet skladeb: 11

Země původu: Španělsko

Web: https://www.facebook.com/gruesomestuffrelish/

https://bizarreleprousproduction.bandcamp.com/album/cannibalized

vložil: Habosh | 22.3 2018 | komentářů: 2 | zobrazeno: 525x
Tisk
Komentáře
4 #2 trbn
dne březen 23 2018 08:46:17
jinak gsr/brs split totalni kult. u nakupu toho cd jsem se poprve osobne potkal s romanem polackem. to byly casy...
4 #1 trbn
dne březen 23 2018 08:44:39
vyslednym hodnocenim se plne shoduju s habosem, i kdyz jsem k nemu dosel jinou cestou.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Tento článek se zatím nikomu nelíbí

Pro hodnocení se musíte přihlásit.
Zobrazit odkazy ke sdílení
Krátký odkaz:


Celý odkaz:


html odkaz: