Jméno:
Heslo:
zapamatovat:
Eyetofuk - L amour
Eyetofuk - L amour

Litevská electropornoscumgrind skvadra Eyetofuk vyvrhla před pár týdny novinkové Ep, při jehož poslechu vám spadne čelist a oko s ohavným mlasknutím vyhřezne z důlku, jenž bude svým nenadále vzniklým prostorem lákat všechny nejzrůdnější devianty a patologické maniaky, kteří se budou snažit kopulovat s onou kavitou uprostřed vašeho obličeje a vypadlou bulvu se vám přitom budou snažit zastrčit do řitního otvoru...

 

Tuhle kapelu jsem vždycky mohl a hlavně předchozí materiál Orgasmik Holofukout z roku 2010 mi z reproduktorů burácí poměrně často. Mix thrashe, gabber grindu, dusajícího bicího automatu a efekty pokřiveného vokálu je totiž naprosto bezchybný. Co ale předvedla kapela na tomhle čtyřskladbovém počinu, to se hned tak neslyší.

 

První song Kosmik Fluid Swamp se rozjíždí pár sekundami elektro hučení a už přichází na řadu kytara, která je, dovolím si říct, poznávacím znakem téhle kapely. Její nazvučení je totiž natolik specifické, že podle ní kapelu rozeznáte v řadě jiných naprosto neomylně. Skladba jede v pomalejším tempu, nikam se zbytečně nespěchá, automat si vesele odbíjí, kytara sází jeden thrashový rif za druhým, vokál zmutovaný hned několika efekty najednou se přelívá z jednoho odstínu do druhého a celé je to žhne vysokým elektrickým napětím. Vpravdě ukázková věc z dílny Eyetofuk.

 

A pak to přijde – rozjede se druhý, titulní flák a já se nestačím divit. První půl minuty se ozývá jen lehké elektro snažení, které zní jako úryvky znělky k seriálu z osmdesátých let, pod nímž se párkrát rozezní naléhavý vokál, pak se rozjede cyber pasáž plná svištění, ruchů a pazvuků, vzniklých otáčením nejrůznějších knoflíků a posunováním faderů na mix pultu a vokál nám naplno ukáže svou variabilitu a zdeformovanost, kterou mají na svědomí všechny ty delaye, reverby, echa, harmonizery a pitch-shiftry. A když se k tomuhle všemu přidá po další minutě klimpr, brnkající jednoduchou, ale neskutečně vtíraravou melodii, je vymalováno a vy jen ty čtyři minuty nechápavě sedíte u přehrávače a přemýšlíte, jestli to Eyetofuk myslí vážně. Ano – v tomhle songu se nedočkáte ani jednoho trsu do kytary, či jednoho úderu do bicích a proto (nebo přesto) je neskutečně éterický, plný fantazie a smyslnosti a přitom perverzní, neklidný a nervy napínající. Tohle se prostě nedá dost dobře popsat, tohle se musí slyšet!

 

Třetí skladba Fuk Goes Round je zase klasičtější věcí tohoto magor gangu, poznamenám k němu snad jen to, že z ústředního rifu uchcávám blahem.

 

No a poslední věc Into the Kuntemonium? Tam se naplno kloubí ta „metalová“ složka s tou gabber/cyber, takže hutná kytara, kolem které se ovíjí mocná změť elektronikou stvořených zvuků. Jinak je to skladba čistě instrumentální, takže vokál spí a krom pár vět pronesených normálním hlasem můžete jen nerušeně vnímat sílu muziky. I když je to nejdelší věc na tomhle Epku, dal by se tenhle opus chápat jako jakési nezvyklé outro, které se pozvolna ztrácí a rozpadá do ticha. A to ticho je tak zneklidňující, že zase mačkám play a celý tenhle gabber/thrash cirkus si dávám s obrovskou chutí ještě jednou.

 

Precizně vyšperkovaný zvuk i fialovo-růžový obal na bílém podkladu, kde andělíčkové podpírají a obletují cákající penisy, obklopující jakéhosi gentlemana, dvořícího se dámě, se nepovedli o nic míň než muzika, takže sečteno a podtrženo – L'amour je perfektní dílo, ke kterému se já osobně budu často a rád vracet.

 

Tenhle pamlsek si (stejně jako skoro všechny nahrávky) vydala kapela ve vlastní režii a je k mání volně stažitelná na internetu, takže doporučuji všem – naládujte si ho do kompjůtru a můžete při něm létat stejně vysoko jako já....


9,5/10


Haboš

 

Interpret: Eyetofuk

Název titulu: L'amour

Rok vydání: 2013

Vydavatel: self-release

Formát nosiče: internet release

Hrací doba: 17:39

Počet skladeb: 4

Země původu: Litva

Web: https://www.facebook.com/Eyetofuk?fref=ts

Link ke stažení: http://archive.org/details/TFR726-EYETOFUK-Lamour

vložil: Habosh | 30.8 2013 | komentářů: 0 | zobrazeno: 2038x
Tisk
Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Tento článek se líbí uživatelům:
trbn, Fetusik, Grinch
Pro hodnocení se musíte přihlásit.
Zobrazit odkazy ke sdílení
Krátký odkaz:


Celý odkaz:


html odkaz: