Jméno:
Heslo:
zapamatovat:
Dirty Talking – Zotročeni svobodou
Dirty Talking – Zotročeni svobodou

Tááákže…mám na stole loňskou a v celkovym pořadí již pátou desku domácí grindovky Dirty Talking…ehm samo ji mám i v přehrávači a to už poměrně dlouho, jelikož má vskutku co nabídnout.

 

Ono to sedmiletý čekání na novou věc bylo asi ku prospěchu věci, jelikož oproti předchozímu materiálu nabízí tohle komando z Hulína since 2000 daleko zajímavější a poutavější materiál, kterej graduje nejen v rámci hudební stránky věci, ale i v oblasti samotnejch textů…ovšem i v týhle angažovanosti zbylo opět místo pro klasický grindový štychy o mrtvolách nebo srandičky typu „Špajz“ či „Godzilla“…takže žádnej strach, i u týhle placky si odfrkneš, jak seš u bandu, ve kterym už z původní sestavy zůstal pouze zpěvák, zvyklej.

 

Kapela u nový desky zůstala sice věrná samovydání, ovšem skočila na vlnu pěknejch, leč pro mě prostě nepraktickejch digipacků. Jedná se o klasickej dvoupanel s vloženym bookletem s kompletní textovou přílohou. Grafický pojetí se mi sakra zamlouvá a i když kapela nevydala nikdy svojí nahrávku vyloženě se špatnym obalem, tak tenhle jednoznačně vede jak nápady, tak barevnym provedenim.

 

Vlastní nahrávka upečená opět v Davosu startuje obdobně jako předchozí fošna „Částice zla“ pro kterou mám stále v makovici svůj pracovní název „Obrať ten kříž“, jelikož její intro je prostě boží a vyloženě vaří…haha…na druhou stranu tohle intro stejně jako intro na aktuální desce dokáže i svou náplní spojenou s instrumentálkou kapelky zamrazit v zádech…zde úryvky díla George Orwella…dále netřeba psát, nebo snad ano? Orwellovy vize nejsou jediným odkazem na sepsané i zfilmované moudrosti, které kapela ve svým bookletu ještě vyloženě zdůrazňuje. V první půlce týhle patnáctiskladbový desky dostaneš ještě úryvek z česky nadabovanýho filmovýho ztvárnění velmi silný knihy „Mé srdce pohřběte u Wounded Knee“. V názoru na tyhle díla se plně ztotožňuju s kapelou a nezbejvá než napsat, pokud tě to zatím minulo, je čas to napravit, ale zpátky k desce, která rozhodně nestojí pouze na tomto poselství.

 

Na necelý čtyřicetiminutovce, což je u Dirty Talking již standardem…motat se kolem stopáže čtyřiceti minut (řadu grindovejch spolků by tahle stopáž poslala do kytek…dobře jsou tady intra a vsuvky, ovšem i tak je to na grind i na dnešní poměry douhá stopáž a Hulíňáci se s tím perou statečně a s umem vyhranejch hudebníků). Dostaneš uvedenejch 15 tracků v rozmezí stopáže od pěti vteřin po téměř víc než čtyřech minut. Kratší štychy patřej do nastíněný kategorie ujetejch srandiček. Delší stopáž logicky patří propracovanějšim kouskům a s tím spojené angažovanosti. Krom velmi kvalitně na dvě kytary odehranejch grindcore kvapíků s dostatečnou mírou chytlavosti se pětka hudebníků nebojí sáhnout i do škatulí jako jsou hardcore nebo crust punk. Vokály dostaneš tradičně v podobě „přidušenýho“ screamu a growlu a místama k jejich čitelnosti budeš muset samo použít booklet. Zvukově je nahrávka bez výhrad a vim, že se opakuju, ale po textový stránce sakra k zamyšlení…ovšem trackem „Černý pasažéř“ se opět budou dělit, ztrácet i nabírat posluchači…no nechám to na tobě.

 

Ve výsledku sice nedostaneš převratný český grindcore dílko, ovšem vytěžením a vyšperkováním předchozích postupů i vzorů, uvařili hudebníci na poslech velmi příjemnej koktejl bez pachutí křeče, nastavovaný vaty nebo hudební infantility. V rámci rozložení desky jednotlivý chody naservírovali v optimálním a růžky nudě sekajícím způsobem. Předpokládám, že řadě posluchačů s ohledem na textovou náplň tenhle koktejl zřejmě zhořkne…hudebně je to ovšem poměrně silně návyková záležitost. Jinak zde intra jednoznačně nejsou natahováním stopáže, ale naprosto precizním umocněním danýho tématu.

 

8/10

 

Grinch

Interpret: Dirty Talking

Název titulu: Zotročeni svobodou

Rok vydání: 2016

Vydavatel: DIY ( „vlastní“ Disharmonic Devastation Records)

Formát nosiče: CD

Hrací doba: 36:36

Počet skladeb: 15

Země původu: ČR

WEB: facebook.com/Dirty-Talking

vložil: Grinch | 26.9 2017 | komentářů: 0 | zobrazeno: 740x
Tisk
Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Tento článek se zatím nikomu nelíbí

Pro hodnocení se musíte přihlásit.
Zobrazit odkazy ke sdílení
Krátký odkaz:


Celý odkaz:


html odkaz: