Tubera.cz - Novinky: Deep Dirty - Brutal Silence
Jméno:
Heslo:
zapamatovat:
Deep Dirty - Brutal Silence
Deep Dirty - Brutal Silence

Představovat Stefana Schäfera je těm, kdo se po death / gore / grind kolbištích už nějaký ten čas pohybují, asi docela zbytečné. Pokud by snad ale někdo z vás přeci jen nevěděl, tak je to šéf 666 Records, majitel firmy 666 Strings (která tvoří kytary pro Haemorrhage, Rompeprop, Guineapig a další zvučná jména) a v neposlední řadě taky kytarista a zpěvák bandy Rapemachine, což je v součastnosti dovolím si tvrdit jedna z nejlepších kapel, kterou nám rank groovy gore grind může nabídnout. No, a protože asi Stefana trápí tvůrčí přetlak, vyklubal se na svět z podzemí tenhle jeho sólový projekt, pojmenovaný Deep Dirty. A protože se na tomhle albu jede z kopce, držte si svoje propocené hučky!

 

Oproti domovským Rapemachine nejsou Deep Dirty jen o gore grindu, velkou část prostoru dostal v kytarových rifech i death metal brutálního střihu. Takže přímočará surová jízda, nečekejte žádné kytarové vyhrávky nebo sólíčka, vše je podřízeno tomu, aby to prostě znělo kurva co nejvíc brutálně! (A navíc, jak Stefan sám poznamenal, není prostě žádný Satriani, takže prostě hraje to, co zvládne uhrát. Což je v tomhle případě podle mě jasnou výhodou, protože by nějaké kudrlinky sílu materiálu oslabovaly.) Sem tam se snad muzika Deep Dirty otře i o dnes tak moderní slamming, ale to úplně okrajově, takže se rozhodně není třeba bát pasáží  tupého džndžndžn do zblbnutí.

 

No a jak už jsem psal na začátku, tak je Deep Dirty sólový projekt, takže se Stefan postaral i o naprogramování bicího automatu, který zní dost podobně jako skutečné bicí, což většina lidí bere jako plus, ale já sám to vidím jako malý nedostatek  –  však víte, jak ulítávám na co nejumělejším zvuku bicí mašiny. Když už automat, tak ať je to poznat! Naopak na vokálech poznáte hned, že si Stefan vzal na pomoc nějakou tu krabičku, takže zpěvy přibližují Deep Dirty k Rapemachine asi nejvíc. Což ale neberte jako výtku, protože ty pitch-shifted bublance jsou prostě parádní!

 

Zvukově je album Brutal Silence dotažené k dokonalosti, o bicích a vokálech už jsem se zmínil, tak už jen dodám, že i kytary jsou bestiální a zařezávají se vám do ušních bubínků jako žiletka. Takhle má prostě znít extrémní album! Grafickou stránku nelze dost dobře posoudit, protože vzhledem k tomu, že album vyšlo „jen“ na kovovém USB disku zasazeném do luxusně vypadající krabičky, je k mání pouze obrázek, který vidíte tady u recenze. Myslím, že by album minimálně CD podobu sneslo, protože kvalitou na to určitě má. Uvidíme, třeba se ho časem dočkáme. Pochválit musím i zdařilé introdukce, nejsou zbytečně dlouhé a pěkně sedí k názvům skladeb, třeba to k songu The Hunt.Když pominu délku alba (dvacet pět minut je pro mě až až), což ale vlastně ani nemůžu brát jako mínus, protože materiál je skvěle vyvážený a žádná skladba není na albu jen tak do počtu, nemám Deep Dirty co vytknout. Parádní porce totálně nemilosrdného hukotu pro všechny death / gore nadšence, kterou můžu jen doporučit! Osm celých šest šest šest z deseti...

 

8,666 / 10

 

Haboš

 

PS: Tak podle nejčerstvějších informací prý vyjde tohle album brzy oprvadu i na CD u firmy Gore Cannibal Records!

 

Interpret: Deep Dirty

Název titulu: Brutal Silence

Rok vydání: 2018

Vydavatel: 666 Records / Gore Cannibal Records

Formát nosiče: 16x file, FLAC - USB stick / CD

Hrací doba: 40:23

Počet skladeb: 16

Země původu: Německo (Braunschweig)

Web: https://www.facebook.com/Deepdirty666/

https://deepdirty.bandcamp.com/

 


 


vložil: Habosh | 6.6 2018 | komentářů: 0 | zobrazeno: 375x
Tisk
Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Tento článek se zatím nikomu nelíbí

Pro hodnocení se musíte přihlásit.
Zobrazit odkazy ke sdílení
Krátký odkaz:


Celý odkaz:


html odkaz: