Jméno:
Heslo:
zapamatovat:
Coldblooded Fish – With the Fishes
Coldblooded Fish – With the Fishes

Maj ve znaku Vita Andolinho nebo spíš Tonyho Montanu v rybí karikatuře, Donedávna jich bylo pět, tvořej pod vlivem Adama Sandlere a jmenujou se Coldblodded Fish.

 

Po tomhle vyloženě filmovym úvodu ti nejspíš není úplně jasný, o co vlastně jde. Matně si vybavuju, že těmhle pražskym thrasherům jsme na Tubeře dělali nějaký promo a ne příliš pozitivní repku z koncertu…nesjpíš na to zapomněl i čas, ale vzhledem k faktu, že kapelu působící teprve třetím rokem si vzala pod křídla dnes již v rámci stylu poměrně provařená firma Support Underground, je to stejně buřt…páč ta jim udělala promo pořádný…navíc vydala i debutní epko „With the Fish“, který mi právě leží na stole.

 

Tyhle pro mě ne moc známý ryby vznikly léta páně 2014 na troskách pro mě prakticky neznámý kapely Snow Landslide. A podívejme se na ně dnes. Koncertů maj za sebou poměrně slušnou řádku, několikrát se vydaly na tour, navštívili Německo, Belgii, Polsko, Slovensko. Akorát na kalhotky s logem v merči je chlapi docela brzo, nemyslíte? No, ale vlastně proč ne, lepší než kojenecká flaška od Chinasky.

 

Jelikož má nahrávku na svědomí krom kapely i zmíněnej label, dočkáš se standardního digipack vydání. Graficky se dílko poměrně vydařilo a k danýmu hudebnímu ranku tohle pojetí jednoznačně sedí. Jelikož se jedná o epko, na textovou přílohu bohatě stačil dvoustránkový vložený booklet. Krom toho balení obsahuje poměrně dost fotek, takže je co prohlížet a vidíš s kym máš tu čest. Zrovna Fishzillu, kterýho jsem přejmenoval na Tonyho, bych asi nasrat nechtěl.

 

Na stříbrnym kotouči kapela tasí pět old skull thrash tracků na stopáži od tří do pěti minut s nezbytnou příměsí core i punkovice. Zvuk nahrávky je celkem nevýraznej, v rámci žánru bych se nebál víc špíny, protože tomuhle by křišťál fakt neslušel. Borci do první kompozice „Underground is Rising“ tlačej převážně střední tempa plný řezavejch kytar, který se neposlouchaj vůbec zle, jakmile však nastoupí takovej ten punkující thrashcore, baví mě to víc. Pět minutek střídající se motivy ovšem nedokážou obstojně vyplnit takhle dlouhou stopáž a nakonec to úplně nezachrání ani vydařený celkem dlouhý kytarový sólíčko. Dvojka „Fishing Machine“ nastupuje s téměř stejnou stopáží, vokál i když jede v angličtině je svojí barvou příjemnej…čitelnej, ale dostatečně skřehotavej a k tvorbě pasující jak prdel na hrnec. Thrashcorek s nějakym tim přechodem, slušnym refrénem, dalšíma zdařilýma sólíčkama, ovšem opět na mě zbytečně přepálenou stopáží, kterou band opět trochu kompenzuje…tentokráte stupňujícíma se partama, což se rybám vydařilo, stejně jako údernej závěr válce. Kurva „Thrash and Beer“, ke který můžeš sčíhnou i klípek mi dost zalezla pod kůži a dneska, když jsem přikládal do kotle mi ten refrén ze včerejšího poslechu poměrně šrotoval v kedlubně, stejně jako parádní kytarovej motiv, kterej tenhle track obsahuje. Na vokále se zpěvák nebál trošku zhrubnout, kytaristi se více činili a o dvě minut kratší stopáž je na poutavosti kompozice taky znát. „Time to go to sleep with the Fishes“ se vrací zpět do frázujících thrashcore vod a i při opakovaných posleších mi jednoznačně přijde, že nahrávka nabírá postupně nejen na poutavosti, ale i na kvalitě. Bohužel sólo mi do týhle skladby přijde moc násilně nacpaný. Závěr nahrávky obstarává úvodem odlehčená „St. Valentines Day Massacre“, která i přes počáteční údernost zavánějící křečovitostí nabízí  další porci slušnýho thrascore s poměrně bohatou vokální výbavou, kytarovou prací a řadou dalších nápadů, který kdyby se líp poskládaly, bylo by to maso. No, s ohledem na debut by neměl bejt člověk takovej pes, ale nahrávka má prostě svoje mouchy, který stlačej bodový hodnocení a tak to prostě je.

 

Ber to tak, že touhle deskou se s rybama seznámíš, poznáš jejich tvorbu a lehce ochutnáš, jak se kluci místama blejsknou, jak hudebně přemejšlej a věř stejně jako jako já, že zápach pořádný rybiny se rozvine až s full albem, na který se docela i těšim. Každej někdy začínal…za mě šest z deseti do začátku.

 

6/10


Grinch

 

Interpret: Coldblooded Fish

Název titulu: With the Fishes

Rok vydání: 2016

Vydavatel: Support Underground

Formát nosiče: CD

Hrací doba: 21:00

Počet skladeb: 5

Země původu: ČR (z Prahéé)

Web: facebook.com/coldbloodedfish

vložil: Grinch | 25.1 2017 | komentářů: 5 | zobrazeno: 1382x
Tisk
Komentáře
54 #5 Grinch
dne leden 26 2017 21:49:17
tvl, ten šotek to přepsal...volám Šabatový
54 #4 Grinch
dne leden 26 2017 21:06:32
Místo keců mě raději pust sednout, protože jdu zejtra do televize...ty Rybano ;)
6 #3 Fetusik
dne leden 26 2017 20:02:45
Nejlíp vypadá rybana
54 #2 Grinch
dne leden 26 2017 18:53:27
nic neopravuj rybyna vypadá líp ;)
2 #1 Habosh
dne leden 26 2017 18:07:34
Dovolil jsem si ve slajdru i v samotné recenzi opravit tu rybinu. Pokud jsi to tam teda neměl schválně s tím, že je to fakt děsně tvrdá thrash rybyna... ;) :D
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Tento článek se zatím nikomu nelíbí

Pro hodnocení se musíte přihlásit.
Zobrazit odkazy ke sdílení
Krátký odkaz:


Celý odkaz:


html odkaz: