Jméno:
Heslo:
zapamatovat:
Bombangrepp – Maktmissbrukande Svin
Bombangrepp – Maktmissbrukande Svin

Pokud sleduješ vydavatelský počiny Mirka z Phobia Records, určitě si narazil na letošní sedmipalec gothenburgskejch hardcore punk-crusterů Bombangrepp s názvem „Maktmissbrukande Svin“. Zajímavostí je, že pokud nečumíš pořádně, klidně tohle dílko mineš, protože ti graficky splyne s předchozí nahrávkou „Förrådd Av Samhället“, která vyšla před čtyřmi lety a to nejen ve stejný kooperaci labelů (rozdíl shledáš pouze v pořadovym čísle label kódu), ale i s obdobnou titulní kresbou, kterou má na svědomí bubeník Zach aka Falafelpunk na Deviantartu.

 

Právě bubeník Zach je už dnes jediným zakládajícím a stále v kapele aktivním členem. Křikloun John, kterýho najdeš na všech nahrávkách od roku vzniku a to 2011 do dnešních dnů, se ke kapele přidal až po několika zkouškách ve zkušebně. Tobba na kytaře nahradil po debutnim striktně limitovanym CD-rku „Skuggan av Dödens Sändebud“ (vyšlo v nákladu 50 kousků a jednalo se o živák) kytarista Andreas, kterej po vydání zmíněnýho prvního sedmipalce „Förrådd Av Samhället“ nahradil i basáka Denise. Takže se před samotnym nahráváním právě recenzovaný nahrávky „Maktmissbrukande Svin“ dostáváme k aktuální sestavě: Zach – bicí, John – řev a Andreas – kytarový nástroje.

 

Bombagrep

 

Ve třech teda upekli loni na jaře jedenáct tracků na ploše necelejch dvanácti minut s angažovanym textovym poselstvim, který najdeš v anglickym jazyce v brožuře společně s černou sedmičkou v černobílym přebalu. Vlastně celej koncept desky je černobílej a o grafiku přebalu i brožury se nepostaral nikdo jinej než bubeník Zach, což se mu vskutku povedlo.

 

A co ve zmíněnějch dvanácti minutách dostaneš? Na rovinu řikám, tady nečekej žádný vyhrávky ani extra melodický linky, což ti ostatně už musí bejt jasný z poměru celkový stopáže k počtu válců. Tady se hraje na hrubost v pravym slova smyslu a to od zvuku nahrávky přes vokál až k jednotlivym kompozicim, který jsou od melodickýho crustíku, kterej je čim dál víc v kursu, na míle vzdálený. Na druhou stranu neměj obavy, nejedná se o stereotypní sypec. Na „primitivnější“ podobu evropskýho hardcore punku je nahrávka dostatečně pestrá a kde se to nezdá, pomůže zpětná vazba (haha). Pokud jseš zvyklej sjíždět starý d-beatový kapely z kdejakýho ripu, tak se zvukem nebudeš mít rozhodně problém. Pokud ne, budeš se muset s chrastivym zvukem trochu poprat…jelikož kytara „chrastí“ fest. Ovšem důležitý a hlavně TO prdel nakopávající je v nahrávce dostatečně čitelný…co čekáš od kängu?...vysoký oktanový číslo, nelidskej řev, kytarový vichřice a basovku netrhající nezaměnitelnou hru na bicí…tohle všechno dostaneš měrou vrchovatou. Navíc trojka hudebníků během týhle krasojízdy sundá párkrát nohu z plynu (místama je to vskutku uragán) a vznikaj z toho nejen parádní rifovačky (třebas úvodní pasáže zářezu „Statsfinansierade Svartfötter“), chytlavý party (třebas druhá polovina tracku „Den Grå Massans Resignation“) ale chytlavý punkový hymnus „Desillusionerade Punx“. Osobně jako topinku vidim „Girighet och Desperation“ s nefalšovanym ENT rozjezdem a následnym nehoráznym tlakem…ta ti zaručeně urazí palici z krku.

 

bombagrep

 

I přes velmi zručně zahranej, dostatečně nasranej a dle danejch možností (co chceš nacpat do jedný minuty) technickej náser se nemůžu ubránit dojmu, že minimálně u mě tahle kapelka zapadne mezi další obdobně znějící spolky…ostatně můžeš posoudit sám na bandcampu kapely, kde máš k poslechu kompletní tvorbu. Za mě max sedm bodů, i když bych dal rád víc, protože je to dobrý, ale…pokud si libuješ v hardcore punku, d-beatu či crustu hrubšího zrna, zklamanej rozhodně nebudeš.

 

7/10

Grinch


Interpret: Bombangrepp

Název titulu: Maktmissbrukande Svin

Rok vydání: 2017

Vydavatel: Phobia Records, Halvfabrikat Records, Skaven Records

Formát nosiče: 7" EP

Hrací doba: 11:40

Počet skladeb: 11

Země původu: Švédsko

Web:   bombangrepp.bandcamp, facebook.com/bombangrepp

vložil: Grinch | 1.8 2017 | komentářů: 0 | zobrazeno: 673x
Tisk
Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Tento článek se zatím nikomu nelíbí

Pro hodnocení se musíte přihlásit.
Zobrazit odkazy ke sdílení
Krátký odkaz:


Celý odkaz:


html odkaz: