Jméno:
Heslo:
zapamatovat:
Baestien – Uroboros
Baestien – Uroboros

Je to rok a nějaký drobný co mi Roman z kapely At The Tree (post-hardcore z Horního Slavkova…něco málo o týhle grupě můžeš dohledat v reportech) posílal k ochutnání novou tvorbu nový kapely ve který působí, ještě pěkně za tepla, ze zkušebny a bez zpěvu. Jako neznělo to marně, ovšem to jsem ještě netušil, co z toho na prestižnim labelu Alerta Antifascista nakonec letos na jaře vyleze…

 

Vylezl z toho tří skladbovej téměř čtyřicetiminutovej epos v duchu nefalšovanýho DIY, spáchanej od A do Z kapelou samotnou. Vše bylo nahraný loni ve zkušebně čtyřma týpkama, který se taktéž loni dali pod názvem Baestien do kopy. Hudebníky můžeš znát nejen ze zmíněnejch  At the Tree, ale taky z Albion, Universal Young Musician, Le Bain de Maid, Ourway nebo Herese. I když deska vyšla na zmíněnym prestižnim labelu, disponuje původnim obalem, kterej šel z rukou kapely samotný na loni avizovaný první vydání na CDerku ve vlastním nákladu, ze kterýho nakonec sešlo Vydavatelství Alerta Antifascista se postaralo o LP press ve sto kusovym barevnym limitu a čtyřista kusový klasický černotě.

 

bestie

 

Už podle zmíněnejch kapel a labelu ti musí bejt jasný, o co tady jde a pokud vyřknu magický jméno Fall of Efrafa, kterýma a jima podobnýma je tvorba Baestien ovlivněna, musí už bejt doma i jedinec, kterej se ve vodách zčernalýho post hardcoru a epickýho crustu moc nepohybuje.

 

O grafickym zpracování nosiče se nemůžu extra krom titulního coveru rozepisovat, jelikož desku jsem zatím bohužel nedržel v ruce, což se ovšem změní za pár týdnů, kdy si budeš moct na Tubeře přečíst report z jejich koncertu, kde mám samo desku booklou a samo v limitu.

 

Pokud se mrkneš na texty, ihned ti docvakne, že se jedná o koncepční album pevně spjatý se svým názvem a samo i názvem kapely…jeden cyklus nekonečnýho kruhu se uzavřel…pokud se chceš na slabou tři čtvrtě hodinku stát malym Bastienem, polož desku na gramec nebo zapni stream (album je v duchu DIY samo k poslechu zdarma) a prožij si na vlastní kůži svůj nekonečný příběh…garantuju ti, že konec pro tebe v dohlednu rozhodně nebude, protože jeden poslech ti s největší pravděpodobností stačit nebude. Průvodcem na týhle pouti ti nebudou jen čtyři hudebníci standardní sestavy, ale taky Gabriela Strašilová - hlas z alternativní post rockový bandy Kannout, zde úvodní mluvené slovo k závěrečnýmu štychu a Raddy domnívám se, že z XoutrageX DIY booking na vokálních partech.

 

I když už nejsem schopnej spočítat, kolikrát jsem nahrávku za těch pár měsíců slyšel, body na prstech svejch rukou ovšem spočítat dovedu, jen tady trošku lituju, že těch prstů nemám jedenáct. Dál se rozepisovat nebudu, jelikož už teď si ztratil pár minut, který si mohl strávit ve společnosti kapely, která nevydala desku na AA jen tak pro nic za nic a navíc i kapely, která naplňuje do puntíku ono „hardcore je víc než hudba“… baestien.bandcamp.

 

...

 

10/10

Grinch


Interpret: Baestien

Název titulu: Uroboros

Rok vydání: 2017

Vydavatel: Alerta Antifascista

Formát nosiče: LP

Hrací doba: 39:45

Počet skladeb: 3

Země původu: ČR (Západní Čechy)

Web: baestien.bandcamp.com

vložil: Grinch | 15.6 2017 | komentářů: 0 | zobrazeno: 1157x
Tisk
Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Tento článek se zatím nikomu nelíbí

Pro hodnocení se musíte přihlásit.
Zobrazit odkazy ke sdílení
Krátký odkaz:


Celý odkaz:


html odkaz: