Jméno:
Heslo:
zapamatovat:
Asmodeus - Past na Davida Kleinera
Asmodeus - Past na Davida Kleinera

V polovině prosince loňského roku, po dlouhých osmi letech, spatřila světlo našeho světa nová kolekce legendárního ASMODEA, Past na Davida Kleinera. Nejsem z těch, kteří by kapelu nějak intenzivně sledovali, a tak jsem ani netušil, že tomuto předcházela tak zásadní pauza, ne-li snad kóma. Tak nějak jsem si myslel, že kapela žije dál svým mediálně opatrným životem, avšak ve skutečnosti se nám nyní představuje v podstatě ve zcela překopané sestavě, doplněné o řadu nahrávání přítomných hostů.

 

První skutečností, která upoutá vaši pozornost, je dokonalé balení. Ostatně jako téměř vždy, kdy se vám dostane do ruky produkt Berryho Magick Disk Musick. Digipak s pětatřicetistránkovým bookletem, všemi texty, fotografiemi současné podoby kapely a především příběhem onoho Davida Kleinera, tedy tzv. Podpůrnou vizualizací o čtrnácti obrazech - obrazovým doprovodem ke všem čtrnácti, nebojím se říct divadelním, obrazům. Ty jsou v několika blocích, přičemž oddíly jeden od druhého jsou odděleny čtyřmi instrumentálními předěly, které tak efektně, ale hlavně efektivně, odkrajují děj ústředního příběhu D. K.

 

Nedovedu si představit dokonalejší zhudebnění znechucení současnou společností orientovanou čistě na finanční prospěch a dobré žití zajištěné výhradně materiálními cestami. A to i přes mrtvoly. Tak nějak na mne totálně koncepční a do posledního detailu propracovaná deska působí. Dostávalo se mi - především v melodičtějších zpěvných pasážích - snad i muzikálových pocitů (v tom dobrém slova smyslu). Naprosto srozumitelná textová stránka alba, jejíž syntax snese i přísná kritéria hodnocení, mi po dlouhé době udělala skutečnou radost. Hudebně-žánrově se apriori nepotkáváme, nicméně do drážek disku vtlačený technický thrash si mne našel snad už po druhém poslechu. Myslím, že takto ucelené a zvukově vytříbené dílo (Pavel Brom - ExAvik) osloví snad i nejzarytějšího ultracybergoregrindera.

 

Závěrem tedy maximální doporučení pro fanoušky koncepčních desek, milovníky thrashe, přátele vycizelované češtiny a samozřejmě všechny Asmodeáře. Ale i pro všechny ostatní. A kdo si není jist - alespoň ochutnejte na soundcloudu MDM - https://soundcloud.com/madmusickcz -  ta deska si to zaslouží!

 

A zcela netradičně přikládám i seznam skladeb.

 

 1. Bolero, op. 937

 2. Já, David Kleiner

 3. Lovec a oběti

 4. Corpus beasti

 5. Noc krále Davida

 6. V zemi nikoho: Hic sun scorpius

 7. Beze stopy

 8. Černý vítr (můj osobní favorit desky)

 9. Tanec s mrtvou labutí

 10. Pohled do propasti

 11. Oko za oko   

 12. Chrám bolesti

 13. O myších a hadech

 14. Dar vzkříšení

 

PS: Od okamžiku vydání jsem průběžně zaznamenával internetové diskuze nad vhodností volby ústředního motivu přebalu desky - za sebe říkám, že bych nevolil jinak a prase mi tam sedí! Mimochodem další tvorbu autora malby možno dohledat zde: http://www.hraby.com/.

 

9/10

 

Turban

 

Interpret: Asmodeus

Název titulu: Past na Davida Kleinera

Rok vydání: 2014

Vydavatel: Magick Disk Musick

Formát nosiče: digipak CD

Hrací doba: 39:59

Počet skladeb: 14

Země původu: ČR

Web: http://www.asmodeus.info/

vložil: trbn | 18.2 2015 | komentářů: 5 | zobrazeno: 1824x
Tisk
Komentáře
4 #5 trbn
dne únor 23 2015 10:42:08
kkti
4 #4 trbn
dne únor 23 2015 10:18:37
6 #3 Fetusik
dne únor 22 2015 20:35:10
asi tak, ale nechtěl sem to říct první :)
1 #2 pucmeloud
dne únor 22 2015 11:42:15
nuda
25 #1 MiriBoss
dne únor 20 2015 18:29:12
Jóó Prosincovou noc blíže neurčeného roku sem sjížděl i já,to jsem byl ještě Jura:-))úvodní song Jsem okvětí je vynikající.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Tento článek se zatím nikomu nelíbí

Pro hodnocení se musíte přihlásit.
Zobrazit odkazy ke sdílení
Krátký odkaz:


Celý odkaz:


html odkaz: