Jméno:
Heslo:
zapamatovat:
27.10.2017 - Hardcore večírek v Baronce
27.10.2017 -  Hardcore večírek v Baronce

Hardcore kapela Paura, tohle si mohl číst v posledních týdnech na plakátech na český klubovky poměrně často. Slovo jako legenda a další přívlastky budujucí kultovnost tohohle brazilskýho spolku samo nechyběly…jestli byl dobrej nápad vyrazit na tuhle partičku čeřící pivní pěnu na půllitrech českej lejbójů vystupováním v triku s nápisem refugees welcome, se dočteš níže.

 

Akcičku s poměrně hojnou návštěvností otevřeli tenhle večírek pořádající českolipští hardcoráci CRIPPLED FINGERS. Tohle jméno ti asi nebude úplně neznámý a to nejen s ohledem na tuberáckej webzin, jelikož kluci šli s loňskou deskou a letošnim videoklipem notně dopředu. Ale to už jsem psal v reportu na letošní českolipskej Agressive fest, kterej tahle kapelka společně s další místní grupou pořádá. Krom drobnýho problému s technikou, kdy kytarista odehrál druhou část setu v sedě, nebylo na vystoupení nic, co by ti zkazilo dojem z energickýho metalem střihlýho hardcore koncertu. Good job!

 

Crippled Fingers

 

Švýcarští hosté ARTIFICTION nastoupili na pódium s dvěma, dalo by se říct handykepama a to svou progresivitou, kterou fanoušci mezi dvěma vysooktanovýma hardcore setama nevstřebali a nebojím se napsat začátečnickýma neduhama. Přes kotel zajímavejch nápadů prolínajícíma se mezi progresivní hrou a težkýma metalcore breakdownama vyloženě tahaly za uši čistý vokály, který minimálně pro mě jinak celkem poutavej set poslaly do kopru. No, kapela vznikla letos na jaře, takže se tohle určitě časem vytříbí…buď se to vyzpívá a nebo od toho band upustí. Každopádně mimo zpěv poměrně zajímavá záležitost, pokud teda do zpěvu nebudu řadit growly a screamy. Mrkni na jejich FB a udělej si obrázek sám.

 

Artifiction

 

A nakonec můžu odpovědět na vyřčenou otázku v úvodu reportu: mělo smysl vyrazit na brazilskou PAURU, protože jejich pojetí „mačo“ hardcoru krystalizovaný od roku 1995 mělo vskutku oktany v červenejch číslech. Řada vyloženě odklapanejch tracků ve vyšších tempech otřásala sálem Baronky stejně intenzivně jako nepřeberná nabídka tancovaček a mohutných rifů doprovázenejch třema řádně špinavýma vokálama. Potenciál dvou kytar byl dle mýho naplněnější než u předchozí progresivně laděný partičky a velkej palec nahoru si ode mě kapela získala za svou angažovanost, díky který se možná někteří na sále chytli za svoje náglovský keci za rypák. Pokud ne, tak ten fakáč od Fábia dřímající majk našel svý místo. Pokud ti není cizí americká podoba hardcoru, určitě na Pauru mrkni blíže, jelikož pět fullek v popředí s vražednou deskou „Tameless“ z roku 2014 ukrejvá pořádnou porci poctivý a uvěřitelně nasraný muziky. Na závěr jen dodám, že se rýsuje nový album, ze kterýho můžeš ochutnat na youtube.

 

Paura

 

Celkovej dojem z akce mám velmi dobrej, s ohledem na nějaký promotérský potíže to nebylo pro pořadatele lehký a přesto do toho šli…respekt!

 

Pár fotek můžeš sčíhnout na mym FB.

vložil: Grinch | 31.10 2017 | komentářů: 0 | zobrazeno: 527x
Tisk
Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Tento článek se zatím nikomu nelíbí

Pro hodnocení se musíte přihlásit.
Zobrazit odkazy ke sdílení
Krátký odkaz:


Celý odkaz:


html odkaz: