Jméno:
Heslo:
zapamatovat:
22.7.2017 - AGGRESSIVE FEST
22.7.2017 - AGGRESSIVE FEST

Takže vážení letos na Vodním hradě Lipý v Český Lípě, už ani nevim po kolikátý a i přes nějakej ten deštík, nějakýho toho exota, světla na stagi (že bych blil)…rozhodně lepší než loni. Kluci z Incarnate a Crippled Fingers se vycejchovali a předvedli velmi slušnej line-up, kterýmu tentokráte slušel i zvuk.

 

Areál vodního hradu je prostě dokonalej v každym ohledu. Jeho hlavní devizou je prostě nádherný prostředí a navíc umožňuje vytvořit dostatečný zázemí pro počet návštěvníků na tenhle fesťák přijíždějících („lidský“ záchody, posezení před pódiem i pod stromy). To co nenabídne samotnej areál, borci ze zmíněnejch kapel vždycky doladí (dostatečně zajištěný občerstvení, krytý sezení proti slunci nebo dešti…letos se návštěvníci užili teda spíše toho druhýho). Prostě ideální.

 

AF

 

Letos teda nebylo žádný větší distro, ovšem rozhodně sis mohl zakoupit merch od většiny vystupujících kapel, což vzhledem k soupisce mohlo tvojí šrajtofli taky pěkně zabolet. Ovšem rozhodně míň, než tělo jednoho borce ráno po festu, kterej během akce buhví „na čem“ předváděl naprosto neuvěřitelný kousky jako bitka s pouliční lampou, horolezectví spojený s několik pády včetně úvodního, kdy přepad bez placení přes hradby hradu, parakotouly na kamení a mraky dalších šíleností. Jako vsuvka dobrý, ale pak už mě začal docela srát, když se válel pod pódiem (jednou doslova, protože pod něj zalez) a votravoval lidi, který přišli na muziku, kterou on ve stavu, v jakym byl, nemohl absolutně vnímat.  

 

Jinak když už jsem u těch hejtů, tak jak jsem chválil zvuk, tak osvětlení pódia bylo vskutku mizerný. Jedovatá červená, bílý reflekroty…předpokládám, že tohle nevonělo ani řadě vystupujících hudebníků. Ale toto a jeden prudér rozhodně neposílá celou akci do háje.

 

A jak se vlastně hrálo? Na čtvrtou to odpálila první z devíti vystupujících kapela a to hardcoreová nu-metalovina EMPHATIC. Datum vzniku tohohle pražskýho uskupení hledej v roce 2006, ovšem s ohledem na personální kotrmelce v letošním roce (nově s mistrem tlučmistrem z Crippled Fingers, přibyl druhej kytarista a v kapele působí místo původní zpěvačky dva noví zpěváci…teda jeden zpěvák a jedna zpěvačka), spíše jedou odznova. Jako po hudební stránce nebyl jejich set vůbec marnej a to i s ohledem na skutečnost, že tenhle rank zrovna nevyhledávám, ovšem vokální stránka věci mi nesedla vůbec. Ostatně můžeš posoudit sám na bandzonu kapely.

 

Dewdrop

 

Další vystupující bandě DEWDROP jsem shodou okolností v den konání tohohle fesťáčku dopsal recku na debutní CD „Valey of Hate“. Stejně jako samotný cédko, tak i předvedenej set nebyla rozhodně ztráta času. Těžce grindující brutální smrtící kov emerický střihu měl sílu jako hrom, to co mě na desce vadilo (opakující se motivy vzhledem k delší stopáži), na živo kapela převálcovala svou brutalitou a oktanama, dle očekávání, v červenejch číslech…navíc se nejednalo o žádnej krátkej set, takže srovnání naprosto vypovídající. Pokud budeš mít možnost, určitě si tuhle kapelku na nějaký akci vyčíhej…zklamanej nebudeš. Přečti si recku a tvorbu kapely ochutnej na bandzone.

 

Následující hardcore rapeři CENSORSHIT sice neměli takový grády jako na výročním koncertu místní kultovní kapelky „SI“ (čti repku z akce), ovšem i tak byl jejich set naprosto stravitelnej a jak poznamenal frontman jedný z dalších vystupujících kapel, track „chlupatá píča“, byl fakt temnej. Oktany těmhle borcům v čele s dvouma vokalistama ubral nejen mrzkej support ze strany fans, ale dost možná i venkovní stage, protože koncert v klubu…minimálně poloplnym…je prostě úplně jiná odrazová laťka. Každopádně i do Ostrova míři palec nahoru. Pokud tě doposud tenhle band minul, rač se seznámit na bandzone.  

 

Perefecitizen

 

Co napsat k pražský čtverce PERFECITIZEN…no krom toho, že to byl pro mě jednoznačně TOP celý akce…povedenej zvuk, nejnovější track „Humanipulation“ (sleduj video od Beherita) a produkce, že by sis ucák do spodků…víc nemá smysl psát. Další vystupující kapela, litoměřičtí ANIME TORMENT sice nejsou úplně mym šálkem kávy, ovšem pokud holduješ kvalitně zkomponovaný a s citem pro věc zahraný moderně, budeš spokojenej jako řada fans na Aggressive Festu. Víc bych se zde také nerozepisoval…snad jen…čekuj jejich bandzone.

 

U další kapelky bych se přeci jen rozepsal a to nejen z důvodu, že je to jedna z pořadatelských kapel celé akce. CRIPPLED FINGERS postupně dozráli vydáním debutní desky (čekuj), na kterou jsem upozorňoval v loňskym reportu z Aggressive Festu, ale letos zvládli krom pár plážových setů ve slunný Itálii i svůj první ofiko klip „Awaken“. Z obou věcí i dostupnýho infa kolem je znát, že do toho jdou na plno a svoje ovoce to rozhodně nese…stejně jako loni, přesně to, co je pro styl metalickýho hardcoru podstatný… uvěřitelnost, hutnost a pořádná porce energie.

 

Další dnešní lahůdkou byli pražští smrtonoši HEAVING EARTH, kteří předvedli standardně kvalitní set plnej totální zloby, kterej mi i přes notnou blasfemii prostě sedí. Death metalisti mající na kontě dvě vražedný fullka a nějaký to epko sice neměli marnej hrací čas, ovšem s ohledem na dnešní nabitej den, jsem zvládl pouze kus před pódiem a pak jen z povzdálí, abych si vychutnal i démonickou atmosféru stage. I toto mě ovšem opět utvrdilo, že Heaving Earth patří mezi špičky český death metalový scény. Poslouchej na bandcampu.

 

HE

 

Letos jsme samo podpořili i další akci pořádající kapelu a to domácí grindery INCARNATE a to nejen koupí parádního trika, který kluci udělali, ale supportem při jejich setu, kde mi poprvé dnes nesedl zvuk. Doufám, že krom trika se dočkáme i konečně nejakýho toho hudebního nosiče, jelikož už je, pánové, sakra na čase….po technický stránce to bylo zmáklý, takže proč stále čekat. Coverkou švédských Birdflesh v podání českolipských jsme to na festu zabalili, takže nás letos minuli pouze liberečtí death-coristi MADAFAKA, který taktéž řadim ke kvalitním spolkům, který mě ovšem s ohledem na žánr až na výjimky míjejí. Ale pokud obdobný tvorbě holduješ, budeš zaručeně spokojenej, jelikož se rozhodně nejedná o českou kopírku provařenějších zahraničních spolků, ale o band s vlastnim ksichtem a poměrně solidním potenciálem. Borci maj samo svůj bandzone i nějaký klipy, takže to určitě projeď.

 

No, co napsat na závěr…snad jen, že na příští rok maj pořadatelé větší plány. My u toho budem a ty…zvedneš tu prdel od televize nebo od stolu v nálevně a dorazíš?

 

Pár fotek z akce můžeš sčíhnout na fejsbůku, ovšem komplet tam budou až za pár dní.

 

Grinch

vložil: Grinch | 26.7 2017 | komentářů: 0 | zobrazeno: 976x
Tisk
Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Tento článek se zatím nikomu nelíbí

Pro hodnocení se musíte přihlásit.
Zobrazit odkazy ke sdílení
Krátký odkaz:


Celý odkaz:


html odkaz: