Jméno:
Heslo:
zapamatovat:
19.5.2017 - 30 ROKOV (1987 – 2017) TOUR Show Must Go On
19.5.2017 - 30 ROKOV (1987 – 2017) TOUR Show Must Go On

Po vydatnym třídenním indoor brutal gore / grind / slam / death festu v zámeckym areálu v Horní Libchavě, kterej nám zaplnil celej minulej víkend jsme si v rámci splnění velkýho hudební restu i v rámci odpočinku od blast hudební produkce, udělali tenhle víkend vejlet za nefalšovanym, přesto velmi vyjmečnym punkem…a to v rámci jedný zastávky tour k třicetiletýmu výročí vskutku kultovní slovenský sebranky Davová Psychóza…no, nebyly jsem sami, před koncertem jsem potkal v klubu týpka v triku zmíněnýho brutálního festu.

 

Vzhledem k instrukcím pořadatele včetně zabookování lupenů téměř měsíc dopředu jsme dovalili do středočeských Litoměřic s notnym předstihem s ohledem na platnost zabookování lístků pouze do hodinky před začátkem samotnýho koncertu, kde Davovce předskakovali slovenský hardcore punkeři Antisocial Skills, kteří aktuálně sídlej v Praze a místní punkeři Švindl. S ohledem na info z předchozích koncertů Davovky v pražský Sedmičce a Modrý Vopici, kde byla překročena kapacita únosnosti klubů (Sedmička natřískaná k prasknutí, ve Vopici sledovali fans koncert i zvenčí díky možnosti odstranění jedné ze stěn klubu), bychom velmi neradi vzhledem k pochopitelnýmu velkýmu zájmu o koncert zůstali trčet před klubem a utřeli nudli.

 

No, po příjezdu jsme zjistili, že to zas tak horký nebylo…takže jsme vyzvedli lístky a vyrazili do města, ostatně stejně jako týpci z Davovky, který jsme potkali před klubem. S ohledem na první kapelu (místní Švindl), která nebyla fakt dle našeho gusta, jsme strávili několik hodin na terásce jedný z místních hospůdek.

 

Do klubu jsme dorazili hodinku po začátku koncertu a ještě nehrála ani první kapela, takže jsme nakonec viděli i ze zahrádky klubu set koncert otevírající kapely. I když hudební produkce litoměřičáků šla úplně mimo mě, rozhodně mě zaujal nejen zvuk, ale i práce s osvětlením, což byla jedna velká paráda v průběhu celýho večera. Kapelu Švindl můžeš ochutnat na bandzonu.

 

stage

 

Druhá dnešní kapela už mi šmakovala o poznání víc. Angažovanej a hudebně rozhodně zajímavej hardcore punk v podobě kratších leckdy i velmi ostrejch tracků si mě získal během několika prvních skladeb. V rámci přípravy na dnešní koncert jsem se sice s kapelou díky jejich webovym profilům seznámil, ovšem na živo to mělo doslova, jak rád užívám, oktany v červenejch číslech. No, co bys čekal jinýho, když v kapele najdeš lidi z Rübänïska a mrkneš na plága z akcí, kde Antisocial Skills vystupovali. Víc se nebudu rozepisovat, ber to jako tip na kapelu, kterou prostě musíš na koncertu vidět a určitě poslechni jejich letošní debutní desetiskladbový EP, který spatřilo světlo světa samo v duchu D.I.Y.

 

Antisocial Skills

 

I když litoměřickej koncert Davovky byl teprve v půlce celýho tour, merch byl už dost probranej, ovšem nějaký triko (pokud si slevil ze svý velikosti a nezáleželo ti na motivu a barvě), cédko, desku nebo placku sis ještě mohl odnýst. Krom toho sis mohl hlavně odnýst naprosto libovej hudební zážitek z téměř hodinu a čtvrt dlouhýho koncertu, kterej s ohledem na zvuk, osvětlení, nasazení kapely, nakonec i důstojnýho fanouškovský supportu řadim v rámci danýho žánru mezi TOP koncerty, který jsem měl v posledních let možnost navštívit. Kapelu samotnou ti asi nemusim představovat, přesto bych tady rád uvedl několik obecně známejch faktů. Davová Psychóza letos oslavila třicet let. Dneska po třiceti letech předvedla koncert, na kterym se zub času rozhodně nepodepsal, stejně jako se nepodepisuje na jejich tvorbě, která se hudebně i textově vždycky ze scény vždy trošku vymykala. Muzika Davovky rozhodně nestojí na punkový jednoduchosti, přesto nepostrádá potřebnou údernost a vskutku pekelnou nálož chytlavosti. Během setu tancovali prostě všichni, stejně jako téměř všichni zpívali s kapelou jejich nesmrtelný vály (ti odvážnější i s hudebníkama na pódiu do mikráku). Davovka zahrála průřez celou tvorbou. Po koncertu jsem sice zaznamenal několik nespokojenejch reakcí, že nezahráli všechny pecky…na to se ovšem dá říct pouze jedno…všechny skladby na jednom koncertu prostě zahrát nemůžou. Grupa předvedla na pódiu vskutku profi výkon a s ohledem na dýlku koncertu i výkon úctyhodnej. Set samo nepostrádal dávku lidskosti/skromnosti ke scéně patřící.

 

Davovka

 

Ke koncertu, krom skluzu nemám prakticky žádnou výtku. Respekt a velkej dík patří lidem z Baronky, že tuhle výbornou, leč zřejmě pořadatelsky velmi náročnou akci uspořádali. Tobě radím, pokud si zatím na nějaký zastávce z tohohle tour nebyl, v Brně (1.6.) a v Ostravě (2.6.) máš poslední šanci (pokud si teda nechceš udělat vejlet na Slovensko).

 

Pro pár fotek z akce klikni ZDE.

 

Grinch

vložil: Grinch | 20.5 2017 | komentářů: 0 | zobrazeno: 513x
Tisk
Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Tento článek se zatím nikomu nelíbí

Pro hodnocení se musíte přihlásit.
Zobrazit odkazy ke sdílení
Krátký odkaz:


Celý odkaz:


html odkaz: