Jméno:
Heslo:
zapamatovat:
18.11.2017 - BumBál 2017
18.11.2017 - BumBál 2017

I když je Varnsdorfskej klub Peklo už dávno mrtvej, underground ve Vanďáku nic nezadusí, důkazem budiž nejen řádka zajímavejch místních kapel, ale i pokračování akce nesoucí název po pořádající grindový kapelce Bum a to BumBál.

 

Na rovinu se přiznám, že první Bumbál jsem propásl a i tentokráte jsem váhal, jelikož se tahle akcička odehrávala o víkendu, kterej tradičně patří litoměřický death grindový veselici s názvem Grind Your Mind pořádanej kapelkou Smashing Dumplings, která nakonec v letošním listopadu zahrála k poslechu i pogu právě na Bumbále s dovětkem „volume II“.

 

Bumbál měl tentokrát několik trumfů…místní kapely, přespolní kapelku, která je zárukou kvality a dvě zahraniční grupy, který na svym turné zaznamenávaly pouze pozitivní ohlasy…viz jejich gig v Mladý Boleslavy den zpátky. Tohle všechno dotáhlo do varnsdorfskýho kulturáku uctyhodnej počet fans (přes 150 hlav!), o který se pořadatele dovedli, až na ten dojebanej zvuk, výborně postarat. Chápu, že nazvučit podobnej prostor není žádnej med, ovšem pokud si třetí kapelka došla za zvukařem a její výslednej sound byl nakonec poslouchatelnej, zejména oproti prvnímu setu, kterej zvuk poslal prostě natvrdo do hoven, nebyla chyba pouze v prostoru.

 

Deaf and Dumb

 

Tohohle zvukovýho černýho petra si bohužel vytáhli domácí death grindový matadoři DEAF & DUMB, kteří v hodně okleštěný sestavě Bumbál zahajovali. Na vokálu se objevil „Káně“ (znáš z řevu z Bonesaw of the Brains či od škopků z Bum), bicí jely ze zvukový stopy z nahrávek kapely, kytaru standardně drtil Leoš a basu Standa. V týhle trojce kapelka představila svoje letošní full „Faceless Future“, na který už se pomalu začínaj objevovat recky, na Tubeře si na ní sice počkáš, ale dočkáš se. Excelentí death grind změnilo nazvučení na jednu velkou kouli, ve který ses neměl víceméně čeho chytit…jediný co můžu napsat je, že to byl námrd, kterej každej kdo kapelku zná, očekával. Pro ochutnání tvorby zabrus na jejich webový profily, zklamanej rozhodně nebudeš.

 

Bum

 

S trošku čitelnějším/lepším zvukem, kterej byl spíše produktem nástrojový sestavy a jejího podstatně jednodušího hudebního běsnění, než zásluhou zvukaře, naskočili bez nějakejch zbytečnějch průtahů pořádající BUM.  Nijak extra dlouho fungující trojka grinderů profilujících se jako gastroporno gore předvedla na basu, bicí a vokály až z paty seriál veselých tanečních písní s názvy jako „Zelňačka“ nebo „Čokoládový lanýž“. Trošku jsem se nemohl ubránit v jistých ohledech inspiraci starším bratříčkem Smashing Dumplings, ale proč ne. Díky jistý jednoduchosti a celkovýmu zvuku á la mocný Agathocles mě jejich set bavil, stejně jako mě baví jejich zveřejněný tracky na bandzonu…takovej řádně špinavej mince gore…jako když pokřížíš pomalejší tracky Hyperemesis s Gutalax. Palec nahoru!

 

Smashing Dumplings

 

Třetí set patřil litoměřickým knedlíkům. SMASHING DUMPLINGS si pohlídali zvuk a předvedli neskutečnou jízdu s oktanama v červenejch číslech, která roztancovala nejednoho šílence pod poměrně vysokym pódiem. Víc nemám k setu co napsat…snad jen přijeď 16.12. na křest do Besedy v Bělý u Děčína, protože to bude peklo!

 

Venemous

 

O první místo v hudebním zážitku se knedlici poprali z prvníma mexickýma hostama, který mě brali už z nahrávek v rámci domácí přípravy před akcí. VENEMOUS je pět let fungující čtverka zatraceně démonických thrasherů mající na kontě dvě bezbožný fullka a jedno mini album na stříbrných kotoučkách. Jejich thrash má z nahrávek větší potenciál než francouzská gilotina a ne jinak tomu bylo i během živýho setu. Neskutečná kopa mladický energie jdoucí ruku v ruce s kompozičním a hráčskym umem (dvě kytary) mě posadily na prdel. Jako nehorázná jízda. Poslouchej bandcamp, čekuj videa. Bomba!

 

Transmetal

 

Zlatej hřeb večera v podobě mexický thrash deathový legendy TRANSMETAL mající na kontě více než dvacet desek a fungující třicet let mě nenadchnul ani při letmym poslechu nahrávek (zejména klipovek) a následně ani během koncertu. Netvrdim, že vystoupení bylo marný, pětka hudebníků předvedla hutnou porci poctivý muziky sedící převážně na těžkejch kytarách, ale tenhle band prostě není můj šálek kávy. Ostatně můžeš posoudit sám na webovkách kapely.

 

I přes kaňku na kráse v podobě zvuku nemůžu akci hodnotit ve výsledku jinak než kladně a pokud bude pokračování, účast si moc romejšlet nebudu, jelikož atmosféra byla vskutku parádní.

 

Pár fotek můžeš sčíhnout na mym FB. Kompetní fotky budou cca do tejdne od data zveřejnění tohohle článku.

 

Grinch

vložil: Grinch | 28.11 2017 | komentářů: 0 | zobrazeno: 762x
Tisk
Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Tento článek se zatím nikomu nelíbí

Pro hodnocení se musíte přihlásit.
Zobrazit odkazy ke sdílení
Krátký odkaz:


Celý odkaz:


html odkaz: