Jméno:
Heslo:
zapamatovat:
11.3.2017 – Master of Gore
11.3.2017 – Master of Gore

Tak sme o víkendu nakopli škodovku a zavzpomínali na dávný časy, kdy sme se jezdili dovolenkovat na Balt a následně nakupovat za marky do německejch šopů…řešili věci jako kolik litrů chlastu lze převízt na osobu přes hranici a vyřízení mervestelle…pokud si zažil, je ti jasný, že naskakovala těžká nostalgie.

 

K našim severním sousedům nás vytáhla zastávka gore grupy Meatknife, kterou asi není potřeba blíže představovat. Jedna ze zastávek měla proběhnout v menším městě jménem Reichenbach, což je takovej dost rozšířenej název německejch městeček. Tenhle ovšem leží v jihovýchodním Sasku mezi Löbau a Görlitz. Po přejezdu hranic mi spadla čelist nejen z vypadlý navigace, ale opět i z toho, jak to u našich sousedů prostě vypadá (v těhle momentech se fakt nedivim, že nás spousta zemí pořád bere jako součást východního bloku).

 

Na místo sme dorazili včas, ovšem pořadatelé měli evidentně taky času dost, takže vlastní akce v nenápadnym klubíku upečenym zřejmě z nějakýho zázemí u sportoviště, začala až před desátou hodinou večerní. V Německu na akci v klubu dostaneš standardně lahváče za těžkou vatu, to sme všichni zvyklí, ale aby neměli borci kafe, to byla pro mě vzhledem k časový náročnosti akce tortura jako blázen. Na to, že klub vypadal z venku jako větší šatny, bylo uvnitř solidní zázemí pro kapely, na mě až moc vysoký pódium, optimální plac pro zvukaře, místo pro merch, slušná akustika, prostě všechno co je potřeba, aby si fans i kapely užily parádní koncert.

 

Jako první to nakopli tři borci z Bautznu RECTAL RODEO se svým freestyle grindem valícím od roku 2015. Krom pár potíží s pravym odposlechem, což se na setu moc neprojevovalo, měli grindeři parádní zvuk a koncert vystřihli jak z partesu. Samo nechybělo klasický provolávání německej fans „Bukkake“. Kytara, škopky a growl pohybující se mezi polohama a lá Dying Fetus a Gutalax nabídli hudební kombinaci v rámci žánrů uvedenejch kapel…prostě fekální grind s příměsí brutálního death metalu emerickýho střihu se špetkou slámy. Téměř domácí prostředí kapele svědčilo a komunikace s rozjařenýma fanouškama vybavenýma u vstupu záchodovýma štětkama rozjela parádní atmosféru, která se držela po celý naše setrvání na akci. Během setu s kapelou na pódiu poskakoval do rytmu další týpek, kterej si v rámci svýho one man projektu říká Cannibal Instinct.

 

rectal rodeo

 

Právě tenhle nenápadnej sympatickej týpek měl na svědomí druhej set večera. No, když vylez na pódium namaskovanej jak kanibal z kultovního bijáku Cannibal Holocaust a v rámci intra zazněl z tohohle krváku i soundtrack, málem sem ho nepoznal. V rámci hudební produkce, kterou tentokrát fakt krutě zradil odposlech, zazněl mix goregrindu a brutálního death metalu s brutálním growlem a šílenym screamem. Vzhledem k indispozicím se zvukem fakt nelze vystoupení CANNIBAL INSTINCT (založeno 2010 v Cottbusu) nijak komentovat, natož hodnotit.

 

cannibal instinct

 

Poslední náma viděnou řežbu měli na svědomí, minimálně pro mě kultovní nestoři německýho goregrindu MEATKNIFE. Naposled jsem tyhle borce viděl živě léta páně 2003 na Obscene Extreme Festu (link, stopáž 15:02), kdy jsem hltal jejich fošny „Blood Blister“, „Brutalized Blowjob“ a čtyř splitec s Depression, Intestinal Infection a New York Against The Belzebu. Tehdy to pro mě byla šleha jak hrom a pořád to mě pro mě šleha je. Osobně jsem s novou deskou „Pimple With Pus“ spokojenej, i když jsem zaznamenal i záporný reakce na novej ksicht týhle kapelky, jelikož po osmi nahrávkách už jsou hudebně krapet jinde (z původního chorobnýho goregrindu ve slam-grind-groove-gore vodách). Co napsat o koncertu, snad jen jedná velká brutální jednohubka plná brutální muziky, masek, záchodových štětek a nespočet rolí toaletku. Zvuk jak fík, mosh jak hrom…ani vysoký pódium nezabránilo zpěvákovi a kytaristovi sestoupit do vroucího kotle, kterýmu nevévodil nikdo jinej než grindcore maniak Tobby. Pánové smekám, těšim se na novou fošnu „Crackstreetboys“, která bude ještě letos venku a příští rok se stopro uvidíme na NTEY Deathfestu v Libchavě, kde bude doufám opět kotel jako hrom!

 

meatknife

 

Na poslední band BOWEL EVACUATION produkující fekální porn grind, což dokazovala už příprava na set mazáním dámských hygienických potřeb na parkovišti nutelou, bohužel nezbejvalo sil.

 

Ve výsledku až na pozdní start, kterej je dle místních zvykem, byl tohle vskutku parádní večírek, kterej dorazilo podpořit spousta fans a to i z českýho pohraničí. Obzvlášť zdravím Kerstin ze zinu Clio69 MusicWorld, kde najdeš, pokud si teda tykáš s němčinou, o koncertu daleko zasvěcenější informace.

 

Pár fotek možno shlédnout ZDE.

 

Grinch

vložil: Grinch | 13.3 2017 | komentářů: 1 | zobrazeno: 1454x
Tisk
Komentáře
54 #1 Grinch
dne březen 14 2017 20:52:51
Link na německý počtení: https://clio69-mu...ichenbach/
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Tento článek se zatím nikomu nelíbí

Pro hodnocení se musíte přihlásit.
Zobrazit odkazy ke sdílení
Krátký odkaz:


Celý odkaz:


html odkaz: