Tubera.cz - Novinky: 11.11.2017 – 35 let Visacího Zámku
Jméno:
Heslo:
zapamatovat:
11.11.2017 – 35 let Visacího Zámku
11.11.2017 – 35 let Visacího Zámku

Je vskutku málo kapel, který vydržej hrát pětatřicet let a ještě míň je těch, který celý ty roky jedou ve stejný sestavě. Jednou z nich je i česká, nebojim se použít slovní spojení „punková klasika“ Visací Zámek.

 

Představovat tuhle kapelku by bylo opravdu nošením dříví do lesa, jelikož každej, kdo holduje kytarový muzice o Visáče někdy alespoň zavadil a pevně věřím, že většinu posluchačů specifická tvorba souboru (jak se kapela ráda tituluje) donutila prozkoumat všechna zákoutí svých kompozičních kouzel i zdánlivě nevinných slovních hříček.

 

Během koncertu kapela provedla průřez svými deseti řadovými alby a na řadu přišel i matroš z prvního Československýho punkovýho singlu „Hymna Šibeničních Bratří / Podvedení Kameloti“ vydanýho léta páně 1988. Kdyby jsem koncert na vlastní oči neviděl, nevěřil bych, že tihle bardi dokážou utáhnout a vlastně už i udejchat vystoupení balancující na hraně půl druhý hodiny.

 

Pellethead

 

Ale vraťme se ještě k předkapele, která zahájila nad vší pochybnost povedenej punkovej večírek v českolipskym kultůráku. Jednalo se čtyři týpky z Middlesbroughu jménem PELLETHEAD. Punková směsice čerpající od roku 1992 nejen ze subžánru post punku, ale i dalších žánrů z „nový vlny“ nabídla na můj vkus ujetou šou (sice ne tolik jako Toy Dolls, ale přece jen ujetou). Poměrně slušně zaplněnej sál, což jsem fakt nečekal, přistoupil na jejich hru a evidentně se královsky bavil. Hudebníci nabídli během setu materiál, kterej můžeš poslechnout na jejich bandcampu. Jinak si nemůžu odpustit vyzdvihnutí jejich punkovýho přístupu k věci a to nahrávky za pár kaček ve formě CDerek s potiskem a vše free na bandcampu. Jak se nahrávky pořizovaly, se dozvíš právě na zmíněnym bandcampu, doporučuju minimálně prostudovat a hudbu alespoň ochutnat.

 

Visací Zámek

 

Na VISACÍ ZÁMEK se dle očekávání sál ještě zaplnil, vzhledem k mýmu blbýmu odhadu, po mě nechtěj číslo, ale jednalo se rozhodně o několik stovek fans…kupodivu s minimálním zastoupením punx. Z počátku mírně zvadlé publikum přišlo po pár tracích do varu a sem tam letěla vzduchem nafukovací kytara nebo kelímek od pivka, který sis mohl dát u baru se vstupem hned ze sálu. Uvedenej průřez obsahoval většinu hitů a některý, který jsem čekal a nedostal je, přišli na řadu po vynucenym přídavku. S ohledem na kapely přístup k věci dostali fans i nějaký ty fórky, decentní formu poezie i mimo textovou náplň jednotlivých skladeb a celkově si to užili obě strany barikády. Proč barikády? Protože mi přišlo trochu blbý hrát přes dvoumetrový vzduchoprázdno ohraničený z jedný strany pódiem a z druhý strany zábrana užívanýma při výkopových pracích.

 

Visací Zámek

 

Kompozičně se mi prostor českolipskýho kulturáku na tyhle „větší“ akce zamlouvá a pokud se zvukově a víceméně i světelně (koukni na fotky) povede jako tenhle koncert, tak není o čem. Prostě parádní koncert.

 

Grinch

vložil: Grinch | 13.11 2017 | komentářů: 0 | zobrazeno: 608x
Tisk
Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Tento článek se zatím nikomu nelíbí

Pro hodnocení se musíte přihlásit.
Zobrazit odkazy ke sdílení
Krátký odkaz:


Celý odkaz:


html odkaz: