Jméno:
Heslo:
zapamatovat:
11.09.2017 - Česko francouzskej hudební battle
11.09.2017 -  Česko francouzskej hudební battle

Minimalistická akce upečená na poslední chvíli s vypadnuvší druhou kapelou ze dvou vystupujících měla v rámci porodních bolestí zřejmě nejednu komplikaci, ovšem konečné zrození předčilo očekávání většiny přítomných…do většiny samo nepočítám vystupující hudebníky, kteří se na podobných akcí během setů mísí s publikem, jelikož tady prostě nejsi na Kabátech.

 

Druhý zářijový pondělí se rozhodli potejrat ušní bubínky i svědomí libereckejch  fans lidi z místní kapely Drom. Do klubu Azyl pozvali francouzskou blackened crust/punk/hardcore úderku Vehemce, kterou měla doplnit hudebně obdobně zaměřená polská kapela, jejíž jméno jsem zapomněl. S ohledem na absenci Poláků spíchla narychlo partička děčínsko-libereckejch hudebníků projekt PLTVR. I přes nějaký to zaváhání a to zcela pochopitelný s ohledem na dvoudenní tvoření vlastního projektu, přípravy repertoáru a secvičování setu…se jednalo o vystoupení který mělo co říct a dokázalo vskutku zaujmout. Těžko slovy vyjádřit spojení kapel Tabula Rasa, Drom, Les a řady dalších. Několik málo tracků tvořící poměrně krátkej set představenej na dvě kytary, basu bicí, klávesy a doprovázenej třema vokálama v rozsahu od mluvenýho slova přes čistej zpěv až po scream, bych popsal jako spojení lehkosti, DIY etiky a hudebního umu zúročenýho z řady kapel, ve kterejch jednotlivý členové PLTVR působili a působí. S ohledem na rozpětí od rapovejch či noisovejch vod, přes hardcore punk po blackened (leckdy post) náklepy či power violence smrště těch nápadů bylo pochopitelně poměrně dost. První koncert oslovil dozajista řadu přítomných a pevně doufám, že se nejednalo o zároveň koncert poslední, jak hudebníci sami avizovali.

 

PLTVR

 

Plnej dojmů jsem potřeboval chvilku relaxu na čerstvym vzduchu, protože jsem čekal, že se naplní slova pořadatele o koncertech hostů pocházejících z různých částí Francie a to: „Naživo je to hradba apokalyptického zvuku a šílenství“.

 

S decentně přepálenym zvukem působivě dokreslujícím živě probíhající tvrzení pořadatele rozpoutali hosté zejména v druhé polovině setu vskutku hudební apokalypsu. Chytlavej crustovej rytmus střídali extrémně zčernalý pasáže vyšších oktanových čísel umocněné třemi zpěvy, z nichž hlavní jel v poloze kurevsky naléhavýho screamu. Toto samo osobě působilo velmi nevesele a sludge party ve spojení s lehce disha kytarovou hrou a growly kytarovýho obsazení všem přítomným nasazovali oprátky kolem krku. Nápadů koncert v podání třech hudebnic a jednoho hudebníka obsahoval víc než dost a jednotlivý zářezy delších stopáží byly na hony vzdálený od tvůrčí jednoduchosti. I přes převážně chrlenou zlobu v podobě uvedený vyšší hlasitosti vyplouvaly na povrch i opravdový emoce a radost ze hry francouzskýho uskupení byla evidentní…ostatně stejně jako při projevení zájmu o jejich merch čítající nějaký trika a loňskej LP split s Vicious Irene ve fialovym a standardně černym provedení vlastního nosiče. Žlutá verze desky, která uzavírá trojici vydání uvedenýho nosiče pod Ruin Nation Records ve spolupráci s Blackout Brigade contribution zřejmě již k dispozici nebyla. Proč se zmiňuju o týhle desce…protože díky textům, který můžeš načíst při poslechu nahrávky na bandcampu dostaneš kompletní obrázek zkázy celýho hudebního uskupení. Pro úplnost dodávám, že kapela disponuje ještě demíčkem z roku 2012, kdy zřejmě i vznikla.

 

Vehemence

 

Návštěvnost akce byla úměrná dni konání (rozuměj pondělí a ještě před vejplatama), ale úplně mrzká nakonec nebyla. Takže nezbývá než pronést díky kluků z Drom za výbornou akcičku. Jo a když jsme u těch Drom, tak na spadnutí je nejen novej sedmipalec s BaBaYaBa, ale kluci se chystaj i do studia, kde zplodí nový LP. Pokud se netěšíš, tak se těš.

 

Pro pár fotek z akce klikni ZDE.

 

Grinch

vložil: Grinch | 12.9 2017 | komentářů: 0 | zobrazeno: 625x
Tisk
Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Tento článek se zatím nikomu nelíbí

Pro hodnocení se musíte přihlásit.
Zobrazit odkazy ke sdílení
Krátký odkaz:


Celý odkaz:


html odkaz: