Jméno:
Heslo:
zapamatovat:
04.08.2017 - Pos-t-rash party 33.
04.08.2017 -  Pos-t-rash party 33.

Jsou akce, který maj už v libereckym klubu Azyl poměrně dlouhou tradici a který si držej laťku v rámci hudební kvality poměrně vysoko. Jednou z nich je právě Pos-t-rash party.

Původně čistě narozeninová párty s živou hudební produkcí (což je vlastně vy svý podstatě i teď) už nějakou dobu nabízí plejádu kapel se členy blízkými pořadateli a oslavenci v jedné osobě. Ovšem aktuálně je Pos-t-rash party synonymem kvalitních kapel, nefalšovaný koncertní atmosféry spojený s vysokou návštěvností a vždy nějakym tim bonusem navíc.

 

sebestřet

 

Letos to před početným publikem mísícím se s nejen v ten den vystupujícíma hudebníkama nakopli jako první pražští crustcore úderníci SEBESTŘET. Pro mě osobně to bylo první živý setkání s touhle čtveřicí mastící od roku 2014 na kontě s jednou split kazetou a aktuálním čtyřskladbovým sedmipalcem „Štíty„ u Véva Records v kooperaci se Svabem. Hardcore jádro kapely (bicí a řev) můžeš znát z kapel Deriva de Recua, Sin Aliento a Eruvra působících cca o dekádu zpět. Hudebníci s novou posilou (basa s Controlled Existence či Lack of Sun, kytara) ovšem zůstali věrni crustovýmu běsnění s nezbytnym angažovanym přesahem. Hardcore složka jejich tvorby společně s českýma textama vytváří z jejich běsnění poměrně výbušnou a poutavou hudební produkci, kterou zajistý s dobrym zvukem na koncertech oceníš (a že se zvuk se dnes poved). S ohledem na skutečnost, že borci už nějakej čas ničej svý okolí hrou na hudební nástroje, nečekej čistě primitivní náklep, ale tracky prošpikovaný hráčskym i kompozičnim umem. Kapelu můžeš sčíhnout/poslechnout na bandzone kapely. Split kazetu můžeš kompletně poslechnout na bandcampu COFFEE BREATH Records. Oba fyzický nosiče můžeš samo za lidovej peníz objednat u kapely.  

 

Fasteratu

 

Druhou vystupující kapelu asi není potřeba sáhodlouze představovat. Liberečtí FASTERATU fungující od roku 2006 v dnešní době s jediným původním členem křiklounem Kudlisem tady byli, přes nejednu nepřízeň osudu jsou a budou až do nukleární apokalypsy nebo do doby, kdy se dostane ke kompetentnim lidem jejich track „Americká státní mafie“ (víš jak dopad Kennedy, ne?). Jejich setík byl opět krásnej a vysokooktanovej crust-punkovej pozdrav pro kardinála Dučku, kterej pravidelně v zákristii točí řadu CD-r nosičů, který stihla kapela za svou dosavadní činnost vydat – třeba splitec se Sin Aliento, se kterýma hráli v libereckym klubu Had (abych navázal na kapelu výše). Další co stojí za zmínku je, že tenhle setík byl premiéra pro novýho tlučmistra, kterej nastoupil do rozjetýho vlaku bez jakýhokoliv zaváhání a pevně věřím, že jejich dvou stý koncert, kterej je na spadnutí, odtluče s přehledem. Doufám, že gig bude v Liberci a bude to mejdlo jako hrom! Poslouchej na bandzone.

 

Lack of Sun

 

Největší lákadlem akce pro mě byla jednoznačně nová pražská oldskull death metalová sebranka LACK OF SUN, jejíž demo mě ničí poslední zbytky sluchu poměrně pravidelně. V kapele najdeš nejen lidi z grindcore/power violence úderky Controlled Existence, ale i zpěváka Yurkhu z pro mě nezapomenutelné metalické crustovky Messerschmitt 109 (splitko s Jonestown mě pořád zatraceně baví, pro zajímavost: Yurkha je i přes krátký fungování Lack of Sun již druhym zpěvákem, pro poslech:  Messerschmitt 109 si můžeš připomenout zde), ve které shodou okolností působili i členové Průmyslové smrti, která měla na svědomí poslední dnešní gig (Jihlava prostě není zas tak velká, že jo?). Na živo s masivnim a po celej večer dobrym zvukem jsem dostal přesně to, co nabízí zmíněný demo, který vyšlou ve formě split kazety s pražskou sludge partičkou Black Aspirin, kterou mimochodem doporučuju taktéž k poslechu. Lack of Sun…oldskull death v pomalejších vodách s nezbytnými výpady a občasnou nehoráznou masírkou a lá maximální kult Bolt Thrower. Hele, tohle by ti mělo stačit, abys okamžitě sjel jejich bandcamp a následně zašel na koncert…samo náhradní trenky do kapsy s sebou. K  setu bych měl pouze dvě drobný výtky a to, že bubeník neměl úplně svůj den a některý zpětný vazby byly moc i na mě.  Jinak jedna velká paráda.

 

Průmyslová smrt

 

Jako třesnička nakonec v rámci opět vydařený Pos-t-rash party to nasypali s rychlostí sobě vlastní extrémní hardcoráci PRŮMYSLOVÁ SMRT. Jako psát něco bližšího k týhle sebrance by bylo nošením dřívi do lesa. Na Tubeře proběhly nejen recky, reporty, ale i rozhovor. Kapelu si stejně jako já viděl milionkrát po klubech i na festech a předpokládám, že si byl vždy stejně jako já spokojenej. Osobně jsem byl spokojenej i s dnešnim koncertem, kterýmu předcházela dražba speciálních piv, do který se zapojili nejen jako zájemci, ale i jako hudební doprovod samotní průmyslováci. Co napsat ke koncertu než Speed,mosh and blasphemy!!!

Velkej dík Rashovi za tuhle akci. Hansovi za prostor a jeho síle ustát stávající situaci kolem klubu a Mirkovi za zvuk. Jo a málem bych zapomněl, kup si co nejdřív poslední číslo fanzinu DESTRUKTORRR! (piš o něj Mičlovi z Průmyslovky).

Pro pár fotek z akce klikni ZDE.

Grinch

vložil: Grinch | 6.8 2017 | komentářů: 0 | zobrazeno: 857x
Tisk
Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Tento článek se zatím nikomu nelíbí

Pro hodnocení se musíte přihlásit.
Zobrazit odkazy ke sdílení
Krátký odkaz:


Celý odkaz:


html odkaz: